Jaké jsou výsledky těchto schémat podpory, která směřují k dlouhodobému rozvoji klíčových oborů pro budoucnost ekonomiky? Daří se v praxi skutečně propojovat pracovníky aplikovaného výzkumu a vývoje a firem? Nad těmito otázkami se zamýšlelo a odpověď hledalo na 50 expertů členských agentur TAFTIE na prvním expertním setkání, pořádaným 22. února 2017 Technologickou agenturou ČR (TA ČR) v rámci předsednictví TAFTIE v roce 2017.
Na prvním expertním setkání byly prezentovány praktické zkušenosti s programy Centra kompetence (TA ČR), Comet (rakouská agentury FFG), Catapult (Innovate UK). Prof. Posselt z Fraunhoferova institutu IMW představil zkušenosti s řízením a životním cyklem institutů Fraunhoferovy společnosti. Setkání zakončil zajímavými poznatky Erik Arnold z Technopolis Group.
„Experti z celé Evropy se shodli na některých závěrech klíčových i pro centra v České republice – například, že je nezbytné centra pravidelně vyhodnocovat na základě předem stanovených kritérií či, že je nezbytné velmi pečlivě nastavit strukturu řízení těchto center, aby veřejné prostředky do nich vložené byly efektivně využity," uvedl Petr Očko, předseda TA ČR a pro rok 2017 i předseda TAFTIE.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva