TATRA TRUCKS představuje TATRA PHOENIX s kombinovanou nástavbou IBOS s recyklací

14.09.2018 13:50

TATRA PHOENIX je díky svým unikátním vlastnostem často používaným základem pro stavbu nejrůznějších speciálních vozidel. Konstrukce s centrální nosnou rourou v kombinaci s rámem tvoří příkladně pevný a tuhý celek, který velmi dobře odolává namáhání při jízdě v terénu nebo například rázům způsobeným přeléváním kapaliny v cisternových nástavbách.

TATRA TRUCKS představuje TATRA PHOENIX s kombinovanou nástavbou IBOS s recyklací
Foto: Czechoslovak Group
Popisek: TATRA TRUCKS
reklama

I proto je často používán pro montáž sacích, kombinovaných či recyklačních nástaveb pro komunální a vodárenské firmy.

Jedním z jejich výrobců je česká firma IBOS, která jako podvozek pro svou kombinovanou nástavbu s recyklací sáhla po osvědčeném šasi TATRA PHOENIX 6x6.2 s odpružením vzduchovými vaky. Díky partnerství se sesterskou firmou PARMA servis s.r.o. , která je autorizovaným dealerem i servisním místem naší značky, má IBOS ideální zázemí pro vývoj a výrobu takových nástaveb. A samozřejmě také mnoho zkušeností.

Pohon zmiňovaného vozidla obstarává motor Paccar MX 13 o výkonu 340 kW/2300 Nm, nástavbu pak oživuje kombinace pomocných pohonů z motoru a převodovky. Dvoumístná kabina vybavená klimatizací byla dodatečně osazena displayem a kamerou monitorující prostor za vozidlem. Cisternová nástavba o objemu 11 000 litrů je rozdělena na nádrž na čistou vodu (3000 l), a na kalovou část (8000 l, z níž je pomocí filtračního zařízení možno zpět získat čistou vodu. Tato může být zpětně použita k čištění kanalizací, což významným způsobem přispívá k zlepšení efektivity práce takového stroje.

Patrioty jistě potěší informace, že jak konstrukce vozidla, tak i nástavby je dílem šikovných českých rukou - kopřivnický podvozek zde doplňuje nástavba z jižních Čech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Klienti sociálních služeb s omezenou svéprávností mají právo na úplné a přístupné informace o očkování proti COVID-19

13:50 Veřejný ochránce práv: Klienti sociálních služeb s omezenou svéprávností mají právo na úplné a přístupné informace o očkování proti COVID-19

Na základě dotazů ze strany poskytovatelů sociálních služeb připravila zástupkyně ombudsmana Monika …