Technologická agentura ČR ocení nejlepší projekty aplikovaného výzkumu

08.11.2019 11:14

Ocenění nejlepším projektům aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost předá Technologická agentura ČR (TA ČR) letos již posedmé. Z třiceti tří nominovaných projektů vybrala odborná komise čtyři nejlepší. Jejich autoři převezmou originální ceny na slavnostním galavečeru, který se uskuteční 14. listopadu 2019 v historické budově Národního muzea. Do té doby zůstanou jejich jména utajena. TA ČR mimo jiné při této příležitosti oslaví deset let svého fungování.

Technologická agentura ČR ocení nejlepší projekty aplikovaného výzkumu
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)
reklama

Technologický rozvoj v letech nabírá na obrátkách. S tím přirozeně koresponduje mnoho otázek týkajících se implementace dalších inovací. Existují vůbec limitující hranice pro neustálé zavádění inovací do běžného života? Jak nastavit správnou trajektorii výzkumu a inovací, tak aby nám přinášely užitek a ne hrozbu?  Jaké jsou budoucí perspektivy a výzvy výzkumu a inovací v tuzemském, evropském i celosvětovém kontextu, a jak se na ně připravit? Jaká je vize českého a evropského inovačního ekosystému? Na tyto a další otázky se zaměří čeští i zahraniční experti na mezinárodní konferenci Challenges for the Future, která zahájí program Dne TA ČR. 

Z řady zahraničních hostů se můžete těšit na vystoupení ředitele TaskForce Evropské inovační rady Jeana-Davida Malo; zakladatele holandského startupu SPIKE Base Verkaika; Jany Kolar, výkonné ředitelky CERIC-ERIC nebo Gerarda Gormana z Imperial College London.

Den TA ČR vyvrcholí tradičním galavečerem a již sedmým předáváním cen nejlepším projektům aplikovaného výzkumu v kategoriích Business, Partnerství, Spolupráce a Governance.  „Smyslem udělování prestižních Cen TA ČR je ukázat, že státní podpora aplikovaného výzkumu má smysl a přináší zajímavé a užitečné výsledky, které vznikají ve spolupráci výzkumných organizací a firem.  Je zřejmé, že podpora takovéto spolupráce má vysoký přínos pro společnost i pro českou ekonomiku,“ konstatoval Petr Konvalinka, předseda TA ČR. Absolutním vítězem a držitelem Ceny “Český nápad” se stane projekt, pro který budou hlasovat diváci přímo v sále.

Program celého dne naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

22:11 Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

Příprava modernizace posledního úseku jižní větve čtvrtého tranzitního koridoru z Nemanic do Ševětín…