Turistický spolek Lipenska: Lipensko v pátek zapadalo sněhem, ale...

01.03.2020 19:02 | Zprávy

Pro turistickou oblast Lipenska sahající od Stožce po Rožmberk byly tento pátek a sobota jedny z „nejzasněženějších“ dnů této zimy. Místy i 20 centimetrů čerstvého sněhu udělalo radost místním i hostům, kterých je nyní, v době jarních prázdnin, tato oblast plná. Během neděle sníh ale bohužel začal rychle mizet.

Turistický spolek Lipenska: Lipensko v pátek zapadalo sněhem, ale...
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo

„Letošní zima si s námi v cestovním ruchu pohrála a ukázala jasně, že je to příroda, která určuje zda se budeme radovat ze sněhu nebo ne. Zatímco loni byl metr sněhu a ledová magistrála zažila svou druhou nejdelší sezónu, letos se oficiálně, na 18 centimetrů tlustém ledu, nebruslilo ani dva dny. Proto nám všem asi poslední záchvěv zimy s hezkou sněhovou nadílkou udělal radost, ale faktem je, že už se pomalu chystáme na kola,“ uvedl Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska, který se v této oblasti stará o rozvoj cestovního ruchu.

„Výjimečný den přestupného roku 2020, tedy 29. únor i celý víkend, přinesly ideální podmínky pro všechny návštěvníky Skiareálu Lipno. Na téměř sedmi kilometrech sjezdových tratí leží v průměru 50 cm sněhu a v provozu jsou 3 lanové dráhy.  Díky zimnímu jasnému počasí nabízí také nádherné  výhledy na majestátné vrcholky Alp i lipenské jezero šumavská Stezka korunami stromů Lipno,“ uvedla Olga Kneiflová z lipenského lyžařského areálu.

V provozu byl tento víkend i lyžařský areál v Českých Žlebech. Díky sněhové nadílce vyjela v pátek odpoledne rolba městyse Frymburk 10 km dlouhý okruh v lese okolo Alpské vyhlídky mezi Frymburkem a Kramolínem. Povrch je z větší části upravený pouze křídlem bez stopořezu. Kvalita je místy zhoršená a vhodná pro starší běžky „kameňačky".

„Stopy na frymburských loukách nejsou upravené, protože sníh je tam vyfoukaný a podklad mokrý. Vzhledem k předpovědi počasí se tuto zimu s největší pravděpodobností jedná o poslední úpravu,“ uvedl Martin Řezáč.

Dostatek sněhu napadl i na Vítkově hrádku, který je nejvýše položenou hradní zříceninou u nás.

„Tuto zimu se jednalo o největší nadílku. Až to počasí dovolí začínáme s opravou škod po orkánu Sabine. Také během března je možné hrad navštívit o víkendech, kdy zde máme stálou službu,“ zve k návštěvě Miroslav Kovačičín, předseda zdejšího sdružení, které se stará o znovuzrození této památky.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

kritika

Dobrý den, možná ohledně založení nové frakce máte pravdu, ale na druhou stranu nemyslíte, že je dobře, že vznikne nějaká frakce, která bude kritická k tomu, co EU dělá? Že je kritika prospěšná, a že jsme v poslední době byli často svědky toho, jak špatné věci EU schvaluje, že nedomýšlí následky svý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Meziroční cenový růst zpomalil

10:04 Český statistický úřad: Meziroční cenový růst zpomalil

Spotřebitelské ceny meziměsíčně klesly o 0,3 %. Tento vývoj byl ovlivněn zejména nižšími cenami v od…