Turistický spolek Lipenska: V Dolní Vltavici vzniká největší vodní křižovatka na lipenské nádrži

19.06.2019 16:14 | Zprávy

Turisté, kteří letos vyrazí na výlet parníkem po Lipně, se mohou těšit na nové přístaviště v Dolní Vltavici. V nejširší části Lipna tak přirozeně vzniká největší dopravní křižovatka v místě, kde se trasa parníku kříží s trasou přívozu.

Turistický spolek Lipenska: V Dolní Vltavici vzniká největší vodní křižovatka na lipenské nádrži
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo

Společnost ROSENBERGER Lipno-Line, která parníky Adalbert Stifter a Vltava provozuje, chystá na léto řadu koncertů i kulturních akcí, které turistům zpříjemní projížďku na lodi.

Desítky tisíc turistů, kteří se letos svezou na lipenských parnících Adalbert Stifter a Vltava se mohou těšit na bohatší a pestřejší program, který pro ně provozovatel obou parníků společnost ROSENBERGER - Lipno – Line, s.r.o připravil.

Lidé mohou navíc využít novou zastávku (přístaviště, pozn.aut) v Dolní Vltavici, která se zde buduje. Vzhledem k tomu, že je v tomto místě lipenské jezero nejšírší a oba břehy zde spojuje nejdelší lipenský přívoz, jedná se tak o přirozeně největší vodní dopravní křižovatku na lipenské nádrži. „Hlavní výhodou je mimo jiné to, že nové nástupiště parníku budou využívat turisté, kteří přijedou z pravé strany Lipna. Vznik přístaviště vítáme, je v souladu s naší trasou,“ uvedl Karel Vlášek provozovatel dolnovltavického přívozu. Rakušané přijedou autem do Kyselova na pravém břehu, přívozem se dostanou do Dolní Vltavice a potom mohou jet parníkem na výlet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Stavební produkce rostla dvouciferným tempem

22:31 ČSÚ: Stavební produkce rostla dvouciferným tempem

Stavební produkce v květnu meziročně vzrostla o 11,6 %, meziměsíčně byla vyšší o 2,3 %. Orientační h…