Týdeník Rozhlas má novou grafickou podobu a přidal rubriky

6. 4. 2021 12:48

Časopis Českého rozhlasu Týdeník Rozhlas přichází od 6. dubna s novou grafickou úpravou a rubrikami. Výraznou proměnou prošla také titulní strana, která upozorňuje na nové směřování periodika, které i nadále zůstává seriózním kulturně-společenským časopisem s rozsáhlými programovými přílohami.

Týdeník Rozhlas má novou grafickou podobu a přidal rubriky
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

„Týdeník Rozhlas, který je jen o několik měsíců mladší než samotné rozhlasové vysílání, oslaví za dva roky - stejně jako Český rozhlas - sto let své existence. Věřím, že se jeho nová podoba bude líbit všem stávajícím věrným předplatitelům, ale že ji ocení i noví čtenáři,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Stěžejní rubrikou zůstává titulní interview s výraznou osobností. V prvním čísle nového formátu je to režisér a herec Jiří Mádl. „Výraznou proměnou prošla obálka časopisu, už na titulce by mělo být nové směřování časopisu jasně patrné. S tím souvisí důraz na kvalitní, neokoukané fotky. Jiřího Mádla například nafotil současný portrétní fotograf David Turecký,“ řekl šéfredaktor Týdeníku Rozhlas Milan Šefl. Zachovány zůstaly stávající rubriky, celkové ladění časopisu, rozsah programových příloh, přehlednost a také cena.

Mezi obsahové novinky patří rubrika Aleše Cibulky s názvem Červený koberec, v níž bude známý moderátor vzpomínat na svá setkání s hvězdami, rubrika Dny D nabídne kalendárium dnů, kdy se měnil svět. Názorové příspěvky přinese rubrika Rada starších, ve které inspirativní osobnosti komentují aktuální dění, rubrika Podcasty s nadhledem bude zase mapovat zajímavosti na poli tohoto nejen rozhlasového fenoménu.

Podoba časopisu se v průběhu desetiletí mnohokrát měnila. Prvorepublikový Radiojournal s krásnými titulními fotografiemi Adiny Mandlové nebo Vlasty Buriana vystřídal poválečný věstník Náš rozhlas, v padesátých letech vycházel časopis pod názvem Československý rozhlas a televise, od 70. let již jen jako Rozhlas. S barevnou obálkou se Týdeník Rozhlas představil poprvé v roce 1998, novinový formát nahradil roku 2007 obvyklý formát časopisu A4. „Tradice značky Týdeník Rozhlas je pro nás závazkem. A stejně jako vysílání rozhlasu se i navzdory změnám a modernizaci dál držíme klíčových hodnot, jako jsou kvalitní žurnalistika, serióznost a také úcta k těm, kteří náš časopis pravidelně čtou,“ doplnil Šefl.

Časopis Týdeník Rozhlas vydává společnost Radioservis, vydavatelství Českého rozhlasu, které dále nabízí audioknihy, tištěné publikace, notové záznamy a další.

Více informací na webu radioteka.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj plánuje rekonstrukci mateřské školy pro zrakově postižené za 26 milionů

22:11 Jihočeský kraj plánuje rekonstrukci mateřské školy pro zrakově postižené za 26 milionů

Komplexní rekonstrukci a modernizaci vnitřních prostor Mateřské školy pro zrakově postižené a speciá…