Podpůrné opatření, které bude mít formu přímých grantů, spravuje ministerstvo průmyslu a obchodu. O podporu v rámci tohoto programu budou moci zažádat všechny velké podniky, na které se nevztahuje strop pro ceny energií a které v současné době čelí značným dodatečným nákladům v souvislosti s růstem cen elektřiny a zemního plynu. Režim se bude vztahovat na období od února do prosince 2022.
Celková podpora na jednoho příjemce nesmí přesáhnout buď 30 % způsobilých nákladů, nebo 45 milionů korun, a to bez ohledu na to, která částka je nižší. Energeticky nároční uživatelé, kteří utrpí provozní ztráty, mohou získat podporu až do výše 200 milionu korun na podnik, přičemž míra podpory je omezena na 50 % způsobilých nákladů s možností navýšení až na 70 % pro podniky působící v odvětvích uvedených v rozhodnutí Evropské komise. Rozhodnutí zatím Evropská komise nezveřejnila, nicméně bude dostupné na webu Úřadu zde.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
EK , energetika , ÚOHS , TZ
autor: Tisková zpráva
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

16:14 Správa železnic: Poradenský tým pro vysokorychlostní PPP projekt je kompletní
Správa železnic dnes oznámila, že skončil výběr všech odborných poradců pro PPP projekt vysokorychlo…
- 11:14 ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu
- 7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %
- 11:14 Finanční správa se soustředí na stovky milionů nepřiznaných tržeb e-shopů