ÚOHS: Rozklad města Šumperka byl zamítnut, pokuta za protisoutěžní loterijní vyhlášku platí

04.12.2020 10:36

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl rozklad města Šumperka a potvrdil prvostupňové rozhodnutí, jímž byla městu uložena pokuta ve výši 610 000 Kč za protisoutěžní dopady loterijní vyhlášky. Rozhodnutí je pravomocné.

ÚOHS: Rozklad města Šumperka byl zamítnut, pokuta za protisoutěžní loterijní vyhlášku platí
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS
reklama

Úřad v prvostupňovém rozhodnutí z 5. února 2020 konstatoval porušení § 19a zákona o ochraně hospodářské soutěže, který zakazuje orgánům veřejné moci diskriminovat některé soutěžitele. Město Šumperk se tohoto přestupku dopouštělo od roku 2012 vydáváním obecně závazných vyhlášek regulující provozování sázkových her, loterií a podobných her, v nichž bylo umožněno provozování hazardních her pouze na konkrétních adresních místech. Výběr adresních míst přitom nebyl proveden na základě objektivních, nediskriminačních a předem známých kritérií. Došlo tak k bezdůvodné diskriminaci soutěžitelů, jejichž provozovny se nenacházely na vybraných místech, a tím k narušení hospodářské soutěže na daném trhu.

Předseda ÚOHS se v rámci řízení o rozkladu zabýval například námitkami proti zásahu do práva na samosprávu, o tom, že k narušení soutěže nedošlo, dále námitkou proti neprovedení některých důkazů a konečně údajnou nepřiměřeností pokuty. Předseda Úřadu námitky zamítl s tím, že veškeré závěry prvostupňového orgánu jsou správné a že napadené rozhodnutí netrpí žádnými vadami, a to ani nepřiměřeností uložené pokuty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeňský kraj: Náklady na zimní údržbu se zvýšily, poškozené komunikace se opravují

22:33 Plzeňský kraj: Náklady na zimní údržbu se zvýšily, poškozené komunikace se opravují

Po letošní zimě se na komunikacích II. a III. třídy v Plzeňském kraji projevily škody ve větším rozs…