ÚOHS: Úřad povolil převzetí společnosti Hamé

06.03.2016 12:47

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím spojení soutěžitelů Orkla ASA a Hamé s.r.o., neboť uvedené spojení nevzbuzuje obavy z narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí již je pravomocné.

ÚOHS: Úřad povolil převzetí společnosti Hamé
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS
reklama

Činnosti skupiny Orkla i nabývané společnosti Hamé se na území České republiky horizontálně překrývají především v oblasti velkoobchodních dodávek kečupů a ostatních omáček za studena a dále v menší míře i v oblastech velkoobchodních dodávek dětské výživy, majonéz a marmelád. Skupina Hamé dále rovněž samostatně působí v oblastech velkoobchodních dodávek konzervovaného masa a paštik, konzervované (sterilizované) zeleniny a ovoce, čerstvého hotového jídla a trvanlivého hotového jídla.

Úřad ve správním řízení konstatoval, že spojení nevzbuzuje obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže ani v oblasti velkoobchodního prodeje (distribuce) kečupu, ani v oblasti velkoobchodního prodeje (distribuce) ostatních omáček za studena (steakové, tatarské apod.) či v důsledku propojení širokého portfolia produktů, jež na trhu nabízí oba spojující se soutěžitelé. Podobně spojení nevzbuzuje obavy v oblastech velkoobchodního prodeje dětské výživy a majonézy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MPO: Podnikatelé získají na rok platební terminál zdarma

16:26 MPO: Podnikatelé získají na rok platební terminál zdarma

Česká republika je jedním ze světových lídrů v užívání bezkontaktních karet. Síť bezhotovostních ter…