ÚZSVM: Nedostatečně identifikovaní vlastníci na Hodonínsku

22. 1. 2019 16:58

V roce 2018 Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hodoníně dokončil prověřování 39 nedostatečně identifikovaných vlastníků z celkového počtu 348 evidovaných lustrací.

ÚZSVM: Nedostatečně identifikovaní vlastníci na Hodonínsku
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Z toho 32x  byl podán podnět k zahájení dědického řízení u příslušného soudu, 3x podal podnět k zahájení dědického řízení jiný subjekt než ÚZSVM, 2x bylo zasláno příslušnému katastrálnímu pracovišti oznámení o existenci listiny s dostatečným identifikátorem, založené ve sbírce listin katastru nemovitostí, 1x byla předána informace Státnímu pozemkovému úřadu z důvodu jeho příslušnosti k hospodaření a 1x byla zaslána výzva vlastníkovi, neboť ÚZSVM dohledal, že vlastník žije.

V jednom z případů ukončených v lednu roku 2018 podáním podnětu k zahájení dodatečného dědického řízení (lustrace zahájena v listopadu 2017) skončilo dědické řízení v dubnu téhož roku usnesením o připadnutí majetku ÚZSVM jako odúmrť. Jednalo se o podíl o velikosti ½ na 8 pozemcích v k. ú. Petrov u Hodonína o výměře 3 849 m2.

U čtyř z těchto pozemků zajistil ÚZSVM ve prospěch státu úhradu bezdůvodného obohacení, které vzniklo užíváním cizího majetku bez právního důvodu. V listopadu roku 2018 pracoviště v Hodoníně dokončilo realizaci všech osmi položek převodem příslušnosti hospodařit na Státní pozemkový úřad, neboť se jednalo o zemědělský půdní fond.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic: Stanice Letohrad má díky rekonstrukci moderní nástupiště

22:11 Správa železnic: Stanice Letohrad má díky rekonstrukci moderní nástupiště

Správa železnic slavnostně předala do užívání zrekonstruovanou stanici Letohrad. Práce zde probíhal…