ÚZSVM: O majetek v Toužimi se strhla bitva

26.10.2021 22:54 | Tisková zpráva

ÚZSVM v Karlových Varech získal v rámci dědického řízení spoluvlastnický podíl na rodinném domu vč. zastavěného pozemku a zahrady ve městě Toužim, které je od roku 1992 prohlášen Ministerstvo kultury ČR městskou památkovou zónou.

ÚZSVM: O majetek v Toužimi se strhla bitva
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Aby mohl být majetek vůbec prodán, bylo nutno zajistit výmaz všech věcných práv po zemřelém, například exekuce. Prodej spoluvlastnického podílu bývá složitý. U potencionálních zájemců totiž často panují obavy z možných dohadů se spoluvlastníkem při očekávaných opravách majetku (např. výměna střechy, zateplení domu) či plánech o jeho budoucím využití.

ÚZSVM se však po vynaloženém úsilí podařilo dohodnout se spoluvlastníkem (fyzickou osobou) na společném prodeji majetku jako celku ve výběrovém řízení s následnou aukcí. Za tímto účelem byla uzavřena dohoda o společném prodeji.

I přes všechny počáteční komplikace se při následném prodeji nemovitého majetku jako celku strhla bitva hned v prvním kole výběrového řízení s nabídkovou cenou 262 000 Kč. Do výběrového řízení se přihlásilo celkem 5 zájemců (fyzické osoby), kteří se všichni výběrového řízení zúčastnili i fyzicky. Výchozí cena pro aukci činila 301 000 Kč, minimální výše příhozu byla stanovena na 10 000 Kč. V rámci aukce se uskutečnilo celkem 15 příhozů, konečná cena se pak zastavila na částce 460 000 Kč. Výtěžek z prodeje pro obě prodávající strany tak činí 230 000 Kč. ÚZSVM výtěžek z prodeje za spoluvlastnický podíl ve vlastnictví státu odvedl do státního rozpočtu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

22:45 VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

Lesníci VLS z Mimoně, kteří spravují přírodní oblast Ralska, včera rozvezli vánoční borovičky z lesů…