ÚZSVM: Soud pravomocně zamítl nároky Casina Kartáč

18.01.2016 16:31

Městský soud v Praze zamítl nároky společnosti Casino Kartáč na náhradu údajné škody ve výši 567 milionů korun, která měla dle tvrzení žalobce vzniknout nesprávným úředním postupem Ministerstva financí. Ministerstvo financí bylo ve sporu zastupováno právními zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM).

ÚZSVM: Soud pravomocně zamítl nároky Casina Kartáč
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Rozsudek Městského soudu v Praze potvrdil rozsudek soudu I. stupně Obvodního soudu pro Prahu 1, kterým byla žaloba zamítnuta. Soud tak pravomocně a opakovaně potvrdil, že nejsou dány podmínky pro přiznání nároku na náhradu škody, neboť v předmětné věci nebyl naplněn ani nesprávný úřední postup, ani nezákonné rozhodnutí Ministerstva financí v případě povolování interaktivních videoloterijních terminálů.

Jedná se o další z velké řady soudních sporů, které proti České republice tato společnost neúspěšně vedla a vede. „Tento rozsudek je jeden z příkladů, kdy naši právní zástupci státu šetří miliardy korun ročně, “ prohlásila k vyhranému soudnímu sporu generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Rallye Rejvíz po sedmé

22:07 Policie ČR: Rallye Rejvíz po sedmé

V Koutech nad Desnou se konalo další mezinárodní klání soutěže prvosledových hlídek .