ÚZSVM: Zděděný spoluvlastnický podíl přinesl do státního rozpočtu více než 1,7 milionu

27.07.2021 21:29

Pracoviště ÚZSVM v Liberci získalo na základě usnesení Okresního soudu v Liberci do majetku jako odúmrť po muži bez dědiců z Liberce zemřelém ve věku nedožitých 74 let hodnotný majetek čítající např. nemovitosti, finanční prostředky, šperky, osobní automobil a také revolver Smith & Wesson.

ÚZSVM: Zděděný spoluvlastnický podíl přinesl do státního rozpočtu více než 1,7 milionu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Čistá hodnota této pozůstalosti byla soudem vyčíslena na více než 8,1 mil. korun. Zůstavitel zanechal závěť, ve které povolal svým jediným dědicem syna, ten však ještě před úmrtím muže sám zemřel. Dále byla nalezena další závěť, ve které muž povolal dědičkou svou bývalou manželku. Platnost této závěti však byla ze strany ÚZSVM zpochybněna. Domnělá dědička tedy podala k Okresnímu soudu v Liberci žalobu na určení dědického práva, žaloba však byla rozsudkem Okresního soudu v Liberci zamítnuta. Dědictví tak bylo potvrzeno ve prospěch České republiky – ÚZSVM.

Nyní se libereckému ÚZSVM podařilo z dědictví prodat poloviční spoluvlastnický podíl bytové jednotky včetně příslušného spoluvlastnického podílu na společných částech budovy a celkem 14 pozemcích v katastrálním území Starý Harcov. Bytová jednotka o velikosti 4+1 je umístěna v 9. podlaží netypového panelového bytového domu v Liberci, její celková plocha s příslušenstvím činí 104,31 m2. Spoluvlastník bytu přijal nabídku na odkoupení podílu státu, stát prodejem tohoto podílu získal finanční prostředky ve výši 1 725 882 Kč.

Zbylý majetek z této odúmrti je postupně převáděn státním institucím nebo prodáván. Revolver byl převeden Policii ČR, šperky převzal Puncovní úřad, nástroje jako například pila, tlakový čistič, křovinořezy a vrtačka byly zdarma převedeny Lázním Kynžvart. U zbylého majetku, o který neprojevila zájem žádná státní instituce, bylo rozhodnuto o jeho prodeji. V elektronické aukci bude ÚZSVM nabízet například televizor, automobil Škoda Octavia, nebo dům ve Vesci u Liberce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: Druhé kolo výzvy na odstraňování farmaceutického znečištění je otevřeno, o 94 milionů se uchází 12 žadatelů

20:32 Státní fond životního prostředí: Druhé kolo výzvy na odstraňování farmaceutického znečištění je otevřeno, o 94 milionů se uchází 12 žadatelů

Od dubna do června letošního roku mohli zájemci podávat své projektové náměty do výzvy „Trondheim“ z…