ÚZSVM je první státní institucí, která zajistila školení k aplikaci Záchranka pro své zaměstnance

18.11.2019 19:27

Celkem 108 zaměstnanců Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se zúčastnilo školení k poskytování první pomoci a aplikaci Záchranka pod vedením jejího zakladatele Filipa Maleňáka a Jany Poštové ze Zdravotnické záchranné služby Hlavního města Prahy.

ÚZSVM je první státní institucí, která zajistila školení k aplikaci Záchranka pro své zaměstnance
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

„Zaměstnanci ÚZSVM se často kvůli svým pracovním povinnostem pohybují v terénu, kde mohou nastat různé krizové situace. Proto je školení k aplikaci Záchranka velmi přínosné. Naši zaměstnanci tak nyní budou schopni nejen okamžitě a snadno přivolat pomoc, ale třeba zachránit i lidský život. Bezplatnou aplikaci nainstalujeme do všech služebních mobilních telefonů,“ řekla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

„Velmi si vážím spolupráce mezi tvůrci aplikace, záchrannou službou a státní správou. Podle mého názoru je to spolupráce smysluplná, dlouhodobá a prospěšná pro všechny zúčastněné strany. Velmi si vážím přístupu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, které je první státní institucí, která toto školení pro své zaměstnance uspořádala,“ řekl zakladatel a tvůrce aplikace Záchranka Filip Maleňák.

Součástí školení byla přednáška na téma systému záchranné služby v ČR a poskytnutí první pomoci, instruktáž k využití aplikace Záchranka pro tísňová volání a praktická ukázka použití defibrilátoru k záchraně lidského života. Tento defibrilátor je také umístěn v recepci ÚZSVM na Rašínově nábřeží v Praze a je také zanesen do aplikace Záchranka.

Cílem této akce bylo předat zaměstnancům ÚZSVM maximum vědomostí o záchraně lidského života atraktivní a moderní formou zaměřenou na skutečnou praxi. V příštím roce je kurz plánován také pro zaměstnance regionálních pracovišť ÚZSVM.

Aplikace Záchranka je oficiální mobilní aplikace pro kontaktování Zdravotnické záchranné služby ČR, Horské služby ČR a Vodní záchranné služby ČČK. Po stisknutí nouzového tlačítka aplikace vytáčí číslo 155 a zároveň odesílá záchranářům nouzovou zprávu s polohou a dalšími informacemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy: Vrcholové vedení posílí o zkušeného manažera

22:54 České dráhy: Vrcholové vedení posílí o zkušeného manažera

Vrcholové vedení Českých drah posílí o zkušeného manažera. Dozorčí rada společnosti na svém řádném z…