ÚZSVM pomáhá s dohledáváním neznámých vlastníků z Wisconsinu

05.04.2020 20:40

Na benešovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se obrátili spoluvlastníci pozemků a stavby, jejichž jedna desetina byla v katastru nemovitostí zapsána na občanku Spojených států paní Florence T. z Milwaukee ve státě Wisconsin.

ÚZSVM pomáhá s dohledáváním neznámých vlastníků z Wisconsinu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

ÚZSVM zahájil rozsáhlé šetření, neboť se mohlo jednat o majetek, který již v minulosti mohl připadnout státu jako tzv. odúmrť nebo mu v blízké budoucnosti může připadnout jako majetek opuštěný. Z dílčích údajů a informací získaných z různých zdrojů nakonec vyšel najevo příběh doktora T., přednosty oddělení na ministerstvu zdravotnictví a předního odborníka na pojistně-statistické inženýrství, který získal v roce 1948 stipendium Světové zdravotnické organizace ke studiu na univerzitě Johnse Hopkinse v Baltimoru. Na náklady USA ho na cestě doprovázela i s dětmi manželka Květoslava, která dostala souhlas s vycestováním jako zdravotní doprovod svého manžela. Doktor T. se však se svou rodinou ze studijní cesty již do vlasti nevrátil.

Manželka začala ve Spojených státech používat anglickou verzi svého křestního jména Florence. Nemovitosti zdědila po své matce v roce 1982, která zůstala v tehdejším Československu. Sama pak zemřela v roce 1994 ve věku 73 let. S těmito zjištěními byl podán okresnímu soudu podnět k projednání dědictví, aby byl pravomocně určen současný vlastník nemovitostí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká televize: Padesát školních dnů a přes půl milionu žáků. S výukou UčíTelka ještě nekončí

16:51 Česká televize: Padesát školních dnů a přes půl milionu žáků. S výukou UčíTelka ještě nekončí

Od 25. května mají děti možnost opět usednout do školních lavic, UčíTelka z televizních obrazovek al…