ÚZSVM předal Moravské galerii v Brně umělecká díla v hodnotě přes 600 tisíc korun

29.12.2017 7:33

Pracovníci brněnského pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) předali Moravské galerii v Brně velké množství obrazů a kaligrafií známé brněnské autorky Inez Tuschnerové v celkové hodnotě 613 850 Kč. ÚZSVM získal předměty jako odúmrť přímo po této umělkyni. Nejhodnotnějším předaným dílem byl obraz „Requiem za oběti terorismu II.“ v hodnotě 25 000 Kč.

ÚZSVM předal Moravské galerii v Brně umělecká díla v hodnotě přes 600 tisíc korun
Foto: uzvsm.cz
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových - logo
reklama

Výtvarnice Inez Tuschnerová patřila k výrazným uměleckým osobnostem, které svůj život spojily s městem Brnem. Narodila se v Brně 6. května 1932, prošla školením na zdejší Střední škole uměleckých řemesel a po studijním intermezzu na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové a Mezinárodní Akademii v Salzburgu v ateliéru Oskara Kokoschky se vrátila do Brna, kde pedagogicky působila na Vyšší průmyslové škole textilní a poté na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie v oboru scénografie. Během svého života spolupracovala s divadlem – vytvářela návrhy scén a divadelních kostýmů, ale i s architekty – stala se důležitou osobností v oblasti textilních realizací v architektuře. Rozsáhlá volná tvorba Inez Tuschnerové se od počátku 60. let odvíjela v několika vzájemně se prostupujících oblastech, které jsou ukotveny v jedné citlivosti. Odlišnost spočívá pouze ve zvoleném médiu, kterým může být záznam barvou, tuší, technika asambláže, ale i technologie tkaných tapiserií a netkaných textilií, tzv. art protis. Inez Tuschnerová zemřela 21. listopadu 2015. Jejím odchodem se uzavřelo dílo vyznačující se nepřehlédnutelným  výtvarným rukopisem založeným na dynamickém skripturálním gestu a zájmu o obsahové a vizuální vlastnosti materiálu. (Zdroj)

Odúmrť

Odúmrť je v právním řádu České republiky obecně definována v občanském zákoníku takto: dědictví, které nenabude žádný dědic, připadne státu. Příslušnost ÚZSVM hospodařit s takto nabytým majetkem vyplývá ze zákona o majetku státu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

22:57 Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

Provozovatelé lipenských přívozů mají za sebou sezónu jakou nepamatují. Díky velké návštěvnosti toho…