ÚZSVM v Jindřichově Hradci pomohl dohledat nedostatečně identifikované vlastníky pozemků

06.03.2019 21:02

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jindřichově Hradci pomohl v loňském roce ve spolupráci s potencionálními dědici dohledat údaje o 11 osobách, původních majitelích nemovitostí, a podat podnět k projednání dědictví u příslušných soudů. Jednalo se celkem o 21 pozemků o celkové výměře 75 061 m2.

ÚZSVM v Jindřichově Hradci pomohl dohledat nedostatečně identifikované vlastníky pozemků
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Nové majitele tak získalo 5 pozemků o celkové výměře 10 801 m2. V jednom případě tyto osoby neměly zákonné dědice, a tak pozemek o výměře 7 251 m2 získal stát. Jednalo se o zemědělskou půdu, která byla převedena Státnímu pozemkovému úřadu. V ostatních případech dědické řízení stále probíhá.

Při prošetřování nedostatečně identifikovaných vlastníků se pracovníkům jindřichohradeckého ÚZSVM podařilo zároveň dohledat a doložit katastrálnímu úřadu doklady, které potvrdily vlastnictví majetku státu u 3 pozemků o celkové výměře 3 518 m2. Jednalo se jednak o majetek po zaniklém státním podniku a jednak o majetek zkonfiskovaný podle právních předpisů z roku 1945, kdy konfiskace nebyla u tohoto majetku v pozemkové knize vyznačena.

ÚZSVM se agendou tzv. nedostatečně určitě identifikovaných vlastníků v evidenci katastru nemovitostí zabývá dlouhodobě. V této souvislosti ÚZSVM již pomohl řadě potenciálních dědiců, kteří se na něj obrátili se žádostí o pomoc při dořešení vlastnictví nemovitostí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Hrad i podhradí v netradiční sousedské shodě

22:30 ÚZSVM: Hrad i podhradí v netradiční sousedské shodě

Pracoviště ÚZSVM v Jičíně prodalo formou přímého prodeje pozemky o výměře 532 m2 v katastrálním územ…