ÚZSVM v Liberci prodal pozemek po zrušené STS Chrastava

28. 4. 2018 7:34

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Liberci prodal pozemek v obci Hrádek nad Nisou o rozloze 29 m2 za 10 tisíc korun. Úřad pozemek převzal po dnes již neexistujícím státním podniku Strojní a traktorové stanici Chrastava.

ÚZSVM v Liberci prodal pozemek po zrušené  STS Chrastava
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Pozemek spravovala na základě hospodářské smlouvy z roku 1967 Strojní a traktorová stanice Chrastava, národní podnik. V roce 1997 byl státní podnik Strojní a traktorová stanice Chrastava rozhodnutím tehdejšího ministra zemědělství bez likvidace zrušen. Majetek přešel na dnes již zrušený Fond národního majetku. Pozemek však zůstal zapsán na listu vlastnictví pro Strojní a traktorovou stanici Chrastava. V tomto případě se tak jedná o majetek, se kterým žádná organizační složka nehospodaří, a proto byl podle zákona o majetku státu ohlášen na ÚZSVM, aby s ním mohl hospodařit.

Pozemek se nachází v západní okrajové části města Hrádek nad Nisou zvané Cikánský kout, v nezastavěném území bez dopravní obslužnosti a dostupnosti služeb, v lesním mírně svažitém terénu, v blízkosti naučné turistické stezky. Přístup na pozemek je pouze ze sousedních pozemků ve vlastnictví Lesů ČR a právnických firem. V územním plánu města je veden jako plocha ostatních komunikací a část jako plocha lesní půdy. Z tohoto důvodu byl nabízen mimo jiné i státnímu podniku Lesy ČR, který však o pozemek neprojevil zájem.

Liberecké pracoviště na prodej pozemku vyhlásilo výběrové řízení. Pozemek se podařilo prodat již v prvním kole výběrového řízení. Pro toto kolo byla minimální kupní cena stanovena ve výši 6 860 Kč. Jediný zájemce – myslivecké sdružení – nabídl částku ve výši rovných 10 000 Kč a stal se tak vítězem výběrového řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: V lesích se pracuje, počítejte s tím. Lesní zákon zakazuje stání i vjezd motorových vozidel

19:35 Lesy ČR: V lesích se pracuje, počítejte s tím. Lesní zákon zakazuje stání i vjezd motorových vozidel

Jarní teplé počasí a volné velikonoční dny zvou k vycházkám a výletům, tedy i do lesů. Tam se ale in…