ÚZSVM v Ústí nad Labem prodal v roce 2018 převzatý majetek za téměř 14 milionů

07.04.2019 20:19

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Labem převzal v loňském roce od státních organizací celkem 439 položek nepotřebného majetku v celkové účetní hodnotě 120,4 milionu korun.

ÚZSVM v Ústí nad Labem prodal v roce 2018 převzatý majetek za téměř 14 milionů
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

V loňském roce předaly ÚZSVM svůj nepotřebný majetek například Ministerstvo vnitra, Státní veterinární správa, Agentura ochrany přírody a krajiny, Krajská hygienická stanice Libereckého kraje, Akademie věd ČR či Státní pozemkový úřad. Nejvíce položek majetku, a to 197, ústecké pracoviště ÚZSVM získalo od Ředitelství silnic a dálnic. ÚZSVM následně tento majetek bezúplatně převádí krajům, městům, obcím či jiným státním institucím nebo ho prodává v transparentních výběrových řízeních.

V roce 2018 ústecké pracoviště bezúplatně převedlo 109 nemovitostí v celkové účetní hodnotě 17,7 milionu Kč. Jednalo se především o pozemky pod místními komunikacemi II., III. a IV. tříd či o pozemky tvořící zemědělský půdní fond. V loňském roce takto získaly do svého vlastnictví pozemky pod komunikacemi např. Dubá, Desná, Liberec, Ústí nad Labem, Liberecký kraj, státní podnik Povodí Ohře nebo Státní pozemkový úřad.

Formou výběrového řízení s aukcí či přímým prodejem se ústeckému ÚZSVM podařilo prodat například bývalou administrativní budovu Úřadu práce v Podbořanech za 3 862 000 Kč, budovu bývalého veterinárního střediska v Liberci 2 924 000 Kč, bývalé rekreační středisko v Jablonci nad Nisou za 2 201 000 Kč či za bývalou administrativní budovu převzatou od Národního památkového ústavu v Ústí nad Labem za 3 500 000 Kč.

Celkově tak ÚZSVM v Ústí nad Labem v loňském roce získal prodejem nepotřebného majetku převzatého od státních institucí 13 758 000 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP:  Situace v domovech pro seniory je katastrofální. Praha kritizuje nečinnost vlády

21:01 MHMP: Situace v domovech pro seniory je katastrofální. Praha kritizuje nečinnost vlády

Radní Milena Johnová upozornila na vážnou krizovou situaci v domovech pro seniory v souvislosti s pa…