V účetnictví rektorátu UK nejsou evidovány žádné finanční toky od nebo k velvyslanectví ČLR nebo dalším státním orgánům ČLR. Žádné smluvní ani finanční transakce také nebyly zjištěny ve vztahu ke společnostem založeným akademiky ze Střediska bezpečnostní politiky. To jsou některé z aktuálních závěrů probíhajícího mimořádného interního auditu hospodaření Česko-čínského centra UK, se kterými seznámil členky a členy AS UK rektor Tomáš Zima. Mimořádný audit bude ukončen 31. prosince 2019 a jeho výsledky budou médiím a veřejnosti poskytnuty na počátku roku 2020.
Dalším důležitým poznatkem dosavadního šetření je, že výdaje na pořádání konference Česko-čínského centra (ČČC) v roce 2019 jsou v účetnictví rektorátu UK (RUK) zaneseny dle původních podkladů, které měl RUK k dispozici od výkonného tajemníka ČČC, dr. Miloše Balabána. Není tedy zřejmé, na jaké aktivity spojené s konferencí Česko čínského centra v roce 2019 byly použity prostředky velvyslanectví ČLR, o kterých následně hovořil dr. Miloš Balabán a některá média v souvislosti s pořádáním konferencí ČČC. Univerzita Karlova na základě tohoto nálezu písemně vyzvala jednatele SBP, s.r.o. kteří údajně prostředky za tímto účelem obdrželi, aby poskytli bližší vysvětlení. Výzva byla odeslána dnes.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva