Univerzita Karlova a Národní muzeum podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci

26.04.2016 7:33

Zástupci Univerzity Karlovy a Národního muzea dnes v Karolinu slavnostně podepsali memorandum o vzájemné spolupráci. Obě instituce se tak staly významnými partnery v oblasti výzkumu a vydavatelské činnosti.

Univerzita Karlova a Národní muzeum podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci
Foto: Národní muzeum
Popisek: Národní muzeum

Na základě podepsaného memoranda budou Národní muzeum a Univerzita Karlova spolupracovat v oblasti přírodních věd, archeologie, moderní historie, muzikologie či etnologie. Spolupráce se bude týkat též edičních projektů Vydavatelství Karolinum a ediční činnosti Národního muzea. V roce 2019 bude také uspořádána významná egyptologická výstava, která se bude konat v prostorách zrekonstruované Historické budovy Národního muzea.

„Dohoda o spolupráci mezi Univerzitou Karlovou a Národním muzeem je pro akademickou obec velmi dobrou zprávou. Obě instituce patří ve svých oborech mezi nejdůležitější v České republice. Univerzita Karlova se proto velmi ráda bude podílet na vzájemných projektech, především pak bude hrdým partnerem velké egyptologické výstavy v prostorách Národního muzea,“ uvedl rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc.

„Spolupráce Národního muzea s Univerzitou Karlovou má velký význam nejen pro odborníky z muzejního prostředí a akademické obce, ale také pro studenty, kteří budou mít možnost absolvovat v rámci našeho dobrovolnického programu v muzeu odbornou praxi. Také jsme připraveni spolupracovat v oblasti výuky a podporovat projekty doktorského studia,“ doplnil generální ředitel Národního muzea PhDr. Michal Lukeš, Ph.D.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…