Upřesnění cen nadstandardní péče v boskovické nemocnici

11.07.2012 9:00 | Zprávy

První týden v červenci uveřejnila média článek o srovnání cen nadstandardní péče v nemocnicích v České republice. Srovnání cen se týkalo fixace polymerovaným plastem, která je oproti klasické sádře pružnější a odlehčená a pojišťovny ji neproplácí. Ze srovnání cen vyšla boskovická nemocnice jako jedna z nejdražších. Vedení boskovické nemocnice však poukazuje na to, že došlo ke srovnávání nesrovnatelných cen.

Upřesnění cen nadstandardní péče v boskovické nemocnici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice

„Myslíme si, že v médiích se srovnávalo nesrovnatelné, protože například velikost bérce dospělého muže je značně odlišná od jeho velikosti u ženy, či dokonce u dítěte. Nelze tedy předem přesně říci, jakou částku konkrétní pacient za použitou fixaci polymerovaným plastem zaplatí. Navíc výrazně nízké ceny, uváděné některými nemocnicemi, jsou zajímavé už z toho důvodu, že nepokryjí ani pořizovací náklady na tuto speciální hmotu. V našem ceníku jsme uvedli nejvyšší možnou cenovou hranici za fixaci polymerovaným plastem,“ upozorňuje Jolana Vinická, ekonomická náměstkyně boskovické nemocnice, a dodává, že ihned upravili ceník tak, aby byl lépe pochopitelný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: tiskovky.info

Podáte nějaké trestní oznámení?

Jestli podle vás došlo v bitcoinové kauze ke korupci a já bych tomu i věřila, tak neměla by to řešit i policie? Podáte nějaké trestní oznámení? Děkuji za odpověď. Horáková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Servis tanků Leopard 2A4 zajistí Rheinmetall

10:17 Ministerstvo obrany: Servis tanků Leopard 2A4 zajistí Rheinmetall

O servis tanků Leopard 2A4 se bude starat společnost Rheinmetall Landsysteme GmbH.