Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví – nový název největší agentury EU pro duševní vlastnictví

30. 12. 2015 19:50

Úřad pro harmonizaci na vnitřním trhu (OHIM) se podle nového, dnes zveřejněného právního předpisu EU přejmenovává na Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO).

Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví – nový název největší agentury EU pro duševní vlastnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie
reklama

S účinností od 23. 3. 2016, tj. 90 dnů poté, co dnes zveřejněný právní předpis vstoupí v platnost, se úřad OHIM přejmenuje na Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) a ochranná známka Společenství na ochrannou známku Evropské unie.

Ke dni 23. 3. 2016 se všechny stávající ochranné známky Společenství automaticky stanou ochrannými známkami Evropské unie a přihláškami ochranných známek Evropské unie.

Pozměňující nařízení také upravuje poplatky splatné úřadu včetně celkového snížení jejich výše, zejména v případě poplatků za obnovení zápisu. Dne 23. 3. 2016 se on-line formuláře přihlášek úřadu a kalkulačka pro výpočet poplatků automaticky aktualizují, aby odpovídaly novému systému.

Úřad OHIM od roku 1996 ze svého sídla ve španělském Alicante zpracoval více než 1,3 milionu přihlášek ochranných známek Společenství ve 23 jazycích EU.

O ÚŘADU OHIM

Úřad OHIM je největší decentralizovanou agenturou EU. Je financován v plném rozsahu z vlastních zdrojů, přičemž z rozpočtu EU mu nejsou přidělovány žádné prostředky. Úřad spravuje ochranné známky Společenství a zapsané průmyslové vzory Společenství. Spolupracuje rovněž s partnerskými úřady v oblasti duševního vlastnictví na úrovni EU a na vnitrostátní i regionální úrovni s cílem vybudovat v celé EU silnější systém duševního vlastnictví ve prospěch uživatelů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo průmyslu a obchodu: Programy COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady se prodlužují

22:11 Ministerstvo průmyslu a obchodu: Programy COVID 2021 a COVID – Nepokryté náklady se prodlužují

Vláda prodloužila období, za které je možné dostat dotace ze vzájemně alternativních plošných progra…