Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví – nový název největší agentury EU pro duševní vlastnictví

30.12.2015 19:50 | Zprávy

Úřad pro harmonizaci na vnitřním trhu (OHIM) se podle nového, dnes zveřejněného právního předpisu EU přejmenovává na Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO).

Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví – nový název největší agentury EU pro duševní vlastnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

S účinností od 23. 3. 2016, tj. 90 dnů poté, co dnes zveřejněný právní předpis vstoupí v platnost, se úřad OHIM přejmenuje na Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) a ochranná známka Společenství na ochrannou známku Evropské unie.

Ke dni 23. 3. 2016 se všechny stávající ochranné známky Společenství automaticky stanou ochrannými známkami Evropské unie a přihláškami ochranných známek Evropské unie.

Pozměňující nařízení také upravuje poplatky splatné úřadu včetně celkového snížení jejich výše, zejména v případě poplatků za obnovení zápisu. Dne 23. 3. 2016 se on-line formuláře přihlášek úřadu a kalkulačka pro výpočet poplatků automaticky aktualizují, aby odpovídaly novému systému.

Úřad OHIM od roku 1996 ze svého sídla ve španělském Alicante zpracoval více než 1,3 milionu přihlášek ochranných známek Společenství ve 23 jazycích EU.

O ÚŘADU OHIM

Úřad OHIM je největší decentralizovanou agenturou EU. Je financován v plném rozsahu z vlastních zdrojů, přičemž z rozpočtu EU mu nejsou přidělovány žádné prostředky. Úřad spravuje ochranné známky Společenství a zapsané průmyslové vzory Společenství. Spolupracuje rovněž s partnerskými úřady v oblasti duševního vlastnictví na úrovni EU a na vnitrostátní i regionální úrovni s cílem vybudovat v celé EU silnější systém duševního vlastnictví ve prospěch uživatelů.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

22:28 HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

Ve dnech 25.7 a 26. 7. se v budově GŘ HZS ČR uskutečnilo pracovní jednání se zástupci Saska a Bavors…