Úřad práce: Práce „se nabízela“ v Gongu už potřetí

06.05.2019 14:58

Více než pět desítek zaměstnavatelů zaplnilo už potřetí Multifunkční Aulu Gong v Dolních Vítkovicích, aby nabídlo své volné pracovní pozice v rámci Burzy práce 2019.

Úřad práce: Práce „se nabízela“ v Gongu už potřetí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad práce

Akci pořádala Krajská pobočka ÚP ČR v Ostravě v rámci projektu Efektivní služby zaměstnanosti. Kromě přímého kontaktu se zaměstnavateli, připravili organizátoři také další doprovodné služby určené jak návštěvníkům, tak zaměstnavatelům. Veškeré služby, včetně vstupu, byly zdarma.

Burza navázala na předešlé ročníky, které sklidily řadu pozitivních ohlasů. A letos tomu nebylo jinak. Kromě přímého kontaktu se zaměstnavateli, kdy si návštěvníci mohli vybírat ze stovek volných pracovních míst, byli lidem k dispozici specialisté Úřadu práce ČR. Zájemcům sdělovali podrobné informace o širokém portfoliu služeb, které ÚP ČR klientům nabízí. Poptávka byla především po podrobnostech z oblasti zprostředkování zaměstnání, rekvalifikací či dalšího profesního vzdělávání. Řada příchozích z řad veřejnosti, ale i zaměstnavatelů zamířila ke stánkům, kde se dozvěděli vše podstatné o evropských projektech. Zájemci, převážně uchazeči o zaměstnání, se také zajímali u poradců celoevropské sítě EURES o životní a pracovní podmínky v zahraničí.

Lidem byly k dispozici také zástupci Okresní správy sociálního zabezpečení v Ostravě, Oblastního inspektorátu práce, České obchodní inspekce a dalších poradenských institucí, které pomáhají lidem uplatnit se na trhu práce. Informační záběr akce tak byl komplexní.

Na své si přišli i zaměstnavatelé, a to v rámci vzdělávacích seminářů. Celkem se jich zúčastnilo 120 lidí. S největším úspěchem se setkala přednáška na téma „Kontroly inspektorátu práce v oblasti zaměstnanosti“.

„Jsem rád, že se akce vydařila a návštěvníkům i vystavovatelům jsme mohli v příjemné atmosféře zprostředkovat širší pohled na služby Úřadu práce ČR. Pozitivní ohlas nás motivoval k tomu, abychom pokračovali v tomto trendu a organizovali burzu i v následujících letech,“ shrnuje ředitel Krajské pobočky ÚP ČR v Ostravě Petr Prokop.

„Akce tohoto typu, jež ÚP ČR pořádá napříč celou republikou, jsou velmi důležité pro naše klienty, kteří zde mohou nalézt příležitost k pracovnímu uplatnění. A jsou přínosné i pro zaměstnavatele. Díky této aktivitě totiž mohou získat řadu nových a tolik potřebných zaměstnanců,“ uzavírá generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senát: Organizační výbor schválil seznam 24 návrhů na státní vyznamenání

22:22 Senát: Organizační výbor schválil seznam 24 návrhů na státní vyznamenání

Plénum Senátu na následující schůzi rozhodne o návrzích na státní vyznamenání. Návrhy, které přicház…