Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Písek se stane městem, v němž nebudou státní subjekty v komerčním nájmu

13.05.2016 18:03

Město Písek bude do konce letošního roku městem, v němž státní instituce nebudou sídlit v privátních pronájmech. Stěhování z komerčního nájmu do státního objektu se zde týká čtyř státních subjektů, přičemž roční úspora na nájmech činí více jak 460 tisíc korun. Jedná se o výsledek pilotního projektu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v rámci Jihočeského kraje na stěhování úředníků z nájmů do státních budov.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Písek se stane městem, v němž nebudou státní subjekty v komerčním nájmu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

„Cíl ÚZSVM výrazně snižovat výdaje ze státního rozpočtu optimalizací rozmístění státních úředníků se začíná plnit. Prvním z příkladů je město Písek, kde se nám podařilo přemístit všechny státní instituce z nájmu do státních prostor. Díky tomu se jen v Písku ročně ušetří stovky tisíc korun a naší snahou je, aby se tímto způsobem v co nejkratším čase podařilo vyřešit rozmístění státních úředníků po celé republice, “ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Ke změně adresy ÚZSVM vyzval Probační a mediační službu, Centrum pro regionální rozvoj a Českou správu sociálního zabezpečení. Tyto státní instituce se přestěhovaly do prostor sídla regionálního pracoviště ÚZSVM v Písku. Zbývající státní subjekt - Ústav pro hospodářskou úpravu lesů se ke konci roku 2016 přestěhuje z nestátního subjektu Vyšší odborné školy lesnické a Střední lesnické školy Bedřicha Schwarzenberga do písecké budovy Ministerstva zemědělství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Další výzva k předání části zámku v Peruci byla odeslána

9:02 Ústecký kraj: Další výzva k předání části zámku v Peruci byla odeslána

Předání galerie na zámku v Peruci ze strany majitelky zpět Ústeckému kraji by mělo dojít v úterý 21.…