Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ušetří téměř devadesát milionů na IT systémech

14.11.2016 12:29

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl výrazné slevy na provoz, poskytování podpory a rozvoj Informačního systému majetku státu. Sleva činí 2,2 milionu korun měsíčně, do konce smlouvy ÚZSVM ušetří více než 86 milionů korun. Přes 12 milionů z této částky jsou úspory, které se týkají úspor na provoz systému Centrální registr administrativních budov (CRAB), který tak zlevní o více než 16 procent.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ušetří téměř devadesát milionů na IT systémech
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

 „Bezprostředně po svém nástupu do čela ÚZSVM jsem zahájila jednání s dodavateli IT systémů s cílem šetřit prostředky daňových poplatníků. Mé snahy o zlevnění ovšem dlouhou dobu narážely na argument dodavatelů, že jsou stávající smlouvy platné a účinné,“ řekla generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu.„Vypověděla jsem duplicitní a nevyužívané informační systémy, daňovým poplatníkům šetříme desítky milionů korun ročně. Bohužel odměnou za to jsou mi opakované výhružky smrtí a snahy o mou mediální dehonestaci,“ dodala Kateřina Arajmu.

Kromě celkové úspory za provoz Informačního systému majetku státu dosáhl ÚZSVM také výrazné slevy na „člověkodny“ pro úpravu systémů a rovněž 100 „člověkodnů“ zdarma, které může využít na nezbytné úpravy tohoto systému. Nejedná se o první slevu v oblasti telekomunikací a IT. Další výrazné slevy úřad dosáhl na mobilním volání a datových službách, kde ušetřil cca 30 %.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Informace ke zvýšení daňového zvýhodnění na druhé, třetí a další dítě

21:33 Finanční správa: Informace ke zvýšení daňového zvýhodnění na druhé, třetí a další dítě

Dne 27. července 2021 byl ve Sbírce zákonů uveřejněn zákon č. 285/2021 Sb., kterým se mění zákon č. …