Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ušetří téměř devadesát milionů na IT systémech

14.11.2016 12:29

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl výrazné slevy na provoz, poskytování podpory a rozvoj Informačního systému majetku státu. Sleva činí 2,2 milionu korun měsíčně, do konce smlouvy ÚZSVM ušetří více než 86 milionů korun. Přes 12 milionů z této částky jsou úspory, které se týkají úspor na provoz systému Centrální registr administrativních budov (CRAB), který tak zlevní o více než 16 procent.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ušetří téměř devadesát milionů na IT systémech
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

 „Bezprostředně po svém nástupu do čela ÚZSVM jsem zahájila jednání s dodavateli IT systémů s cílem šetřit prostředky daňových poplatníků. Mé snahy o zlevnění ovšem dlouhou dobu narážely na argument dodavatelů, že jsou stávající smlouvy platné a účinné,“ řekla generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu.„Vypověděla jsem duplicitní a nevyužívané informační systémy, daňovým poplatníkům šetříme desítky milionů korun ročně. Bohužel odměnou za to jsou mi opakované výhružky smrtí a snahy o mou mediální dehonestaci,“ dodala Kateřina Arajmu.

Kromě celkové úspory za provoz Informačního systému majetku státu dosáhl ÚZSVM také výrazné slevy na „člověkodny“ pro úpravu systémů a rovněž 100 „člověkodnů“ zdarma, které může využít na nezbytné úpravy tohoto systému. Nejedná se o první slevu v oblasti telekomunikací a IT. Další výrazné slevy úřad dosáhl na mobilním volání a datových službách, kde ušetřil cca 30 %.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovarský kraj: Chebští středoškoláci a vysokoškoláci darovali krev v rámci akce „Kýbl akademické krve“

7:34 Karlovarský kraj: Chebští středoškoláci a vysokoškoláci darovali krev v rámci akce „Kýbl akademické krve“

?Po dvouleté covidové pauze se studenti vrátili k dobrovolnému darování krve. V chebské transfúzní s…