Úřad vlády: Premiér Fiala se v Londýně zúčastnil pohřbu královny Alžběty II.

19.09.2022 17:05 | Tisková zpráva

V pondělí 19. září 2022 se ve Westminsterském opatství v Londýně uskutečnil státní pohřeb královny Alžběty II. Za Českou republiku se posledního rozloučení zúčastnil předseda vlády Petr Fiala s chotí, který tak zastupoval prezidenta Miloše Zemana.

Úřad vlády: Premiér Fiala se v Londýně zúčastnil pohřbu královny Alžběty II.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

V podvečer smutečního obřadu se premiér Fiala zúčastnil v Buckinghamském paláci recepce pořádané králem Karlem III. „Měl jsem možnost králi osobně vyjádřit hlubokou účast jménem ČR. Měli jsme i příležitost spolu krátce mluvit,“ řekl předseda vlády.

Smuteční ceremoniál začal ve Westminsterské katedrále bohoslužbou za královnu. „Účast z jednotlivých zemí na státním pohřbu ukazuje jaké obrovské vážnosti se královna Alžběta II. těšila prakticky na celém světě. A bylo vidět tady v Londýně, jak si své královny vážili britští občané a dávali to najevo. Rád bych ocenil také organizaci této obrovské akce, jak to organizátoři zvládli,“ dodal premiér.

Předseda vlády také připomněl dopis prezidenta Miloše Zemana z 10. září, ve kterém pozval krále Karla III. na další návštěvu České republiky.

Po skončení oficiální státní části byla královnina rakev převezena do sídla Windsor, kde bude panovnice pohřbena po boku svého manžela a předků.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Pozor na dovoz zakázaných suvenýrů

21:20 Celní správa: Pozor na dovoz zakázaných suvenýrů

Ruzyňští celníci se stále častěji setkávají na Letišti Václava Havla v Praze při kontrolách zavazade…