Úřad vlády: Startuje 3. ročník Týdne pro Digitální Česko

18.11.2024 19:15 | Tisková zpráva

Hlavní témata letošního ročníku Týdne pro Digitální Česko jsou digitální dovednosti pro měnící se trh práce, bezpečnost v online prostředí a online komunikace se státem. Během celého týdne představí přes 130 našich partnerů z řad neziskovek, firem a vzdělávacích institucí více než 200 akcí po celém Česku fyzicky i online.

Úřad vlády: Startuje 3. ročník Týdne pro Digitální Česko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Dnešní zahajovací akce v holešovickém Vnitroblocku se zúčastnily desítky partnerských organizací, z hostů promluvil Martin Mesršmíd, ředitel Digitální a informační agentury, Jan Kotara, CEO Česko.Digital, Violeta Luca, CEO Vodafone, Jitka Křupková, ředitelka Odboru informatiky na Úřadu vlády ČR. Prostřednictvím videozdravice pozdravil hosty Tomáš Foltýn, generální ředitel Národní knihovny ČR. Akci pořádá Digitální Česko – platforma Úřadu vlády.

Týden pro Digitální Česko, který odstartoval 18. a potrvá do 24. listopadu, poskytne lidem jedinečnou příležitost, jak si zdarma osvojit nové digitální dovednosti, které jim pomohou uspět na pracovním trhu, chránit své děti na internetu a zlepšit efektivní komunikaci se státem. Během celého týdne proběhne řada školení, přednášek, webinářů a diskuzí pro širokou i odbornou veřejnost. Loňský ročník se stal největší vzdělávací akcí v oblasti digitalizace v Česku. S více než 100 partnery se nám podařilo proškolit 5300 účastníků, uspořádat 126 akcí ve 30 městech ČR.

„Smyslem tohoto projektu je ukázat, jaké možnosti pro rozvoj našich dovedností a znalostí v oblasti digitalizace existují, jak technologie využívat, aby nám reálně zefektivnily práci, a zároveň šířit osvětu o rizicích, která jsou s dennodenním užíváním technologií spojená, říká Kamila Kolmanová, vedoucí organizačního týmu Týdne pro Digitální Česko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Kde by šetřilo hnutí ANO?

Jak chcete snížit dluh ČR? Plánujete nějaké zvýšení daní? Protože vy často říkáte, co je špatně, ale už neříkáte, co byste dělali vy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Investice po povodních už přesáhly 170 milionů

22:03 Lesy ČR: Investice po povodních už přesáhly 170 milionů

Za více než 170 milionů zatím Lesy ČR opravily koryta vodních toků i lesní cesty v Moravskoslezském …