Úspěšný projekt MPO a ČOI pro studenty pokračuje i v letošním školním roce

08.12.2018 15:04

I v letošním školním roce pokračuje společný projekt Ministerstva průmyslu a obchodu a České obchodní inspekce - spotřebitelské vzdělávání studentů středních škol.

Úspěšný projekt MPO a ČOI pro studenty pokračuje i v letošním školním roce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Přednášky mají dvě samostatné části, věnují se padělkům a nákupu letenek a ubytování přes internet. Lektory jsou specialisté České obchodní inspekce. Ti pomocí tematických filmů a prezentací seznamují studenty s největšími riziky a problémy, s nimiž se mohou setkat. Naším cílem je naučit mladé spotřebitele, jak se možným problémům vyhnout, a pokud se do nich dostanou, jak je co nejefektivněji řešit.

Hlavním cílem projektu spotřebitelského vzdělávání studentů středních škol, do něhož jsou jako přednášející zapojeni pracovníci České obchodní inspekce, je rozšířit právní vědomí zejména mladých spotřebitelů a vzdělávat je v otázkách spotřebitelských dovedností, s konkrétním zaměřením na nákupy prostřednictvím internetu.

Projekt vznikl z iniciativy Ministerstva průmyslu a obchodu, které nabídlo všem krajům a Hl. m. Praze možnost zapojit se do spotřebitelského vzdělávání studentů středních škol. Ze strany krajů je o tento projekt stále vysoký zájem. Byly natočeny dva tematické filmy, které doplňují prezentace a výklad zkušených inspektorů České obchodní inspekce. V tříhodinovém přednáškovém bloku nechybí ani prostor na dotazy posluchačů.

První přednášky z tohoto unikátního projektu proběhly 21. října 2015 v Karlových Varech a v Ústí nad Labem. Zúčastnilo se jich cca 300 studentů z místních škol. V letošním roce se úvodní přednášky uskuteční v Plzni a Děčíně.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

22:12 DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

Ve čtvrtek 9. května 2024 uplyne 50 let od slavnostního zahájení provozu první trasy metra v Praze. …