Ústecký kraj: Mimořádná opatření v dopravě platí i nadále

7. 4. 2020 18:49

V rámci ochrany cestujících a zaměstnanců veřejné dopravy před nákazou budou i nadále platit regulační opatření v Dopravě Ústeckého kraje. Cestující také vyzýváme, aby sledovali jízdní řády, zda se jich netýkají některá dopravní omezení. Ústecký kraj redukoval dopravu v několika etapách, kdy došlo k omezení školních spojů, noční dopravy i turistické dopravy.

Ústecký kraj: Mimořádná opatření v dopravě platí i nadále
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.
reklama

Preventivní opatření byla nastavena již v březnu a nadále platí povinnost nosit roušky či jakoukoliv vhodnou ochranu přes nos i ústa, dále je zakázáno nastupovat předními dveřmi, řidiči je tak nadále nebudou otevírat. Do odvolání také platí nepoužívání tlačítka pro výstup („STOP“), cestující musí včas dát najevo svůj záměr, že chce vystoupit. Informační a prodejní místa dopravců mohou být z důvodu ohrožení zdraví uzavřena, dopravce DÚK je doporučeno kontaktovat nejdříve telefonicky.

„Snažíme se, aby pro cestující byla veřejná doprava zajištěna v potřebné míře, i proto je žádáme, aby tato opatření dodržovali, chrání tak nejen zdraví zaměstnanců, ale také svoje. Jsme si také vědomi toho, že počet cestujících výrazně poklesl, avšak nechceme rušit dopravu lidem do zaměstnání, na úřady nebo k lékaři. Je také stále dbáno na zachování síťových vazeb. Pevně věřím, že tato mimořádná situace brzy skončí a opět vyjedou všechny naše linky včetně populárních turistických, které jsme museli prozatím zrušit, a my se všichni ve zdraví setkáme v rámci cestování po našem kraji. Děkujeme všem za trpělivost a za to, že tato opatření dodržují,“ dodává náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

S ohledem na další vývoj situace sledujte www.dopravauk.cz, Facebook Dopravy Ústeckého kraje (ZDE) a případně kontaktujte centrální dispečink DÚK na čísle 475 657 657. Vzhledem k vývoji situace nemusí být na zastávkách vždy aktuální jízdní řád. Přímý odkaz na aktuální jízdní řády DÚK ZDE. Mimořádná opatření v DÚK jsou aktualizována ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Zdravotníci z nemocnice začali očkovat v Hustopečích

18:47 FNUSA: Zdravotníci z nemocnice začali očkovat v Hustopečích

Zdravotníci i administrativní pracovníci z Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně od dnešního rána očk…