Během letošního roku probíhala díky Evropské vysílací unii ve 14 evropských státech mezinárodní mediální anketa Generation What. Český rozhlas se k ní připojil společně s Českou televizí a mladí lidé ve věku 18 – 34 let tak měli i v České republice možnost vyjádřit se k tomu, jak vnímají dnešní svět a jak se staví například k politice nebo k mezilidským vztahům. Anketa nabídla 150 otázek, které byly ve všech zemích identické, a poskytla mladé generaci jedinečný prostor veřejnoprávních médií k tomu, aby sama za sebe formulovala to, co považuje za důležité a srovnala své postoje s mladými lidmi z ostatních zemí.
Český rozhlas nabídne ve středu 16. listopadu závěry z ankety napříč vysíláním i na svých profilech na sociálních sítích. Výstupy budou v živých rozhovorech analyzovány s hlavním sociologem projektu PhDr. Martinem Buchtíkem, který za Sociologický ústav Akademie věd ČR celý projekt odborně zaštítil, ale i s dalšími zástupci mladé i starší generace a s odborníky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Český rozhlas , ČRo , TZ
autor: Tisková zpráva
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

22:03 MZV: Převzetí části pozůstalosti po Janu Masarykovi
Jan Lipavský převezme ve čtvrtek část pozůstalosti po československém ministru zahraničí Janu Masary…