Libor Vondráček: Referendum je prý nebezpečné, kdy pro ně budou nebezpečné volby?

16.09.2025 12:55 | Monitoring

Když CNN Prima News pozvala k televizní diskusi mladé kandidáty do Poslanecké sněmovny z jednotlivých politických stran, hned v úvodu označila moderátorka Terezie Tománková předsedu Svobodných Libora Vondráčka, který letos kandiduje jako lídr SPD v Jihočeském kraji, za politického matadora. A její slova potvrdil i průběh debaty. Zatímco ostatní účastníci se drželi v mantinelech stranických programů a předvolebních slibů, Vondráček s precizností rozkrýval podstatu toho, co podle něj české politice schází. A především, co český občan ve skutečnosti potřebuje.

Libor Vondráček: Referendum je prý nebezpečné, kdy pro ně budou nebezpečné volby?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Vondráček

„Základem bezpečnostní koncepce je vlastenectví. Pokud bude národ vnitřně rozdělený, neochrání ho ani ta nejdražší armáda,“ připomněl Libor Vondráček v momentě, kdy ostatní diskutující sklouzávali do výčtu technických detailů a procent výdajů na obranu.

Jeho poznámka padla v době, kdy se debata točila kolem nedávného incidentu s drony v Polsku – incidentu, který vláda i média interpretují jako přímou hrozbu. Jenže právě tady Vondráček upozornil na jinou hrozbu – erozi důvěry mezi občany a státem, kterou nelze vyřešit tanky ani nákupy techniky.

Vondráček nešetřil kritikou na adresu státních výdajů, především pak výsměšného náborového webu Armády ČR, který podle dostupných informací stál 99 milionů korun. „Ten web je tak jednoduchý, že by ho dnes umělá inteligence vyrobila za pár desítek minut. Přesto se za něj vyhodilo skoro sto milionů. A přitom reálný počet bojeschopných vojáků klesá,“ řekl doslova a tím rozvířil ticho ve studiu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Referendum je nebezpečné protože by měli občané právo se vyjádřit a nelze dovolit,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 16.09.2025 14:09:14
U nás je referendum pro vládní strany nebezpečné, a jak to že tomu tak není třeba ve Švýcarsku,

|  5 |  0

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…