V Česku studentské půjčky nejsou běžné. Jakých výhod se studenti dočkají při žádosti o úvěr?

27.11.2018 15:20 | Zprávy

V České republice je nespočet veřejných vysokých škol, které financuje stát. Díky nim se řada studentů, a to i těch sociálně slabších, může vzdělávat. Jenže bezplatné studium není ani na veřejných školách úplně zadarmo, je nutné pokrýt výdaje na skripta a učebnice, ubytování, jídlo a dopravu. Co dělat, když studentům chybí peníze? Půjčí české banky i mladým lidem na vzdělání?

V Česku studentské půjčky nejsou běžné. Jakých výhod se studenti dočkají při žádosti o úvěr?
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto

Když dojdou peníze na studium, obvykle první, co každý udělá je, že si najde brigádu. Jenže někdy ani brigáda, kapesné a stipendium nepomohou k dostatku financí. V takovém případě přichází na řadu půjčky. Zatímco v zahraničí jsou studentské půjčky už poměrně běžnou záležitostí, v Česku tomu tak stále není.

Studentské půjčky lze splácet až po studiích

Čeští úvěroví poskytovatelé studentům půjčí, avšak obvykle jim nabídnou to samé, co ostatním klientům. Žádných velkých výhod se mladí lidé nedočkají. Pokud přeci jen banka studentovi nabídne lepší podmínky, pak lze očekávat:

  • výhodnější úrokovou sazbu,
  • bezplatné posouzení žádosti o úvěr,
  • nižší měsíční splátky.

Výhodou studentských půjček také je, že k nim banky zdarma nabízí i studentský účet. Úplně největším pozitivem ale je, že lze odložit splácení jistiny. Co to znamená? Student v průběhu školy splácí pouze úroky, jistinu splatí až po studiu, kdy je velký předpoklad, že si najde zaměstnání a bude mít tak z čeho splácet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 České dráhy posílí dopravu na Pochod Praha – Prčice, nabídnou speciální celodenní jízdenku

7:23 České dráhy posílí dopravu na Pochod Praha – Prčice, nabídnou speciální celodenní jízdenku

V sobotu 17. května se koná již 58. ročník Pochodu Praha – Prčice. České dráhy i během tohoto ročník…