V Děčíně ožila zahrada u speciální školy

16. 10. 2015 15:35

Speciální základní škola a Speciální mateřská škola Děčín vybudovaly novou školní zahradu u své hlavní budovy na Teplické ulici a přilehlé budovy pracoviště U Zámečku. Žáci 1. až 9. ročníku ZŠ Praktické tak získali venkovní prostory pro zpestření výuky, praktické vzdělávání i upevňování vzájemných vztahů mezi sebou i pedagogy. Oživení zahradních prostor speciální školy podpořila Nadace ČEZ částkou 240 tisíc korun.

V Děčíně ožila zahrada u speciální školy
Foto: cez.cz
Popisek: V Děčíně ožila zahrada u speciální školy.

Děčínská speciální mateřská a speciální základní škola vzdělává na čtyřech pracovištích děti s kompletním spektrem mentální retardace, sociálním znevýhodněním nebo žáky vyžadující jinou speciální péči. Hlavní budova v ulici Teplická i sousedící pracoviště U Zámečku leží na pozemcích, které dosud škola plnohodnotně nevyužívala. „U Zámečku fungujeme od roku 2010 a od počátku jsme věděli, že by byla škoda zdejší venkovní prostory nevyužívat. Po nájezdu divokých prasat byl navíc pozemek fakticky zničen a jeho využívání bylo nemožné. Díky nadačnímu příspěvku jsme konečně mohli provést terénní úpravy, vybudovat altány, arboretum se základními druhy dřevin a bylin i pískoviště pro menší děti. Pro výuku pracovních činností poslouží také nový skleník a vyvýšené záhony,“ sdělil ředitel SZŠ a SMŠ Děčín Roman Stružinský

.

Nové vybavení školní zahrady za 240 tisíc korun v plné výši pokryl příspěvek Nadace ČEZ. Ve vybudovaných altánech se žáci 1. – 9. ročníku ZŠ Praktické dočkají ozvláštnění vyučování v podobě venkovní výuky. Arboretum, skleník a záhony zase posílí jejich vztah k přírodě i skupinové práci při pracovních činnostech. Odpočinková část s pískovištěm poslouží mimo jiné k aktivnímu trávení volného času a relaxaci.

Zahrada během příprav a prací.

Realizaci projektu Živá školní zahrada podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „Uvědomujeme si, že pobyt venku má pro mentálně postižené děti i žáky ze sociálně znevýhodněných skupin kromě jiného i významné terapeutické účinky a jsme rádi, že děčínská škola ho teď svým žákům může nabídnout. Práce na zahradě rovněž umožňuje pravidelná setkávání a navazování nových vztahů, jež mohou být prevencí rizikových způsobů chování,“ řekla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Uprchlík se skrýval v několika exotických zemích

20:43 Policie ČR: Uprchlík se skrýval v několika exotických zemích

Další úspěšný zásah na uprchlého zločince mají policisté z odboru mezinárodní policejní spolupráce. …