V Era finančních centrech se domluví i klienti se sluchovým postižením

02.07.2012 21:10

Na vybraných pěti Era finančních centrech v Praze bude v červenci vůbec poprvé testován projekt Era eScribe, díky kterému se neslyšící či těžce nedoslýchavý lidé bez problémů domluví. Odpovědi klientského pracovníka úřednice totiž budou moci sledovat na monitoru počítače. Na projektu společně spolupracují Era, ČVUT a Česká unie neslyšících.

V Era finančních centrech se domluví i klienti se sluchovým postižením
Foto: erasvet.cz
Popisek: Era

„Pokud se tato služba během pilotního testování osvědčí a bude o ni dostatečný zájem mezi klienty se sluchovým postižením, zvážíme její zavedení do rutinního provozu. Díky možnostem on-line přepisu bychom ještě více přiblížili naši speciální nabídku pro osoby se zdravotním postižením, kterým už delší dobu nabízíme a vedeme Era osobní účty za zvýhodněných podmínek," uvádí Jitka Švejcarová, manažerka Společenské odpovědnosti Poštovní spořitelny. 

Celý proces komunikace s neslyšícím nebo těžce nedoslýchavým klientem je velice jednoduchý. Stačí, aby si zákazník požádal o simultánní přepis, a pracovník pobočky se spojí telefonicky s přepisovatelem, kterého zajišťuje Česká unie neslyšících. Poté otevře soubor na webové stránce Era eScribe a od této chvíle se veškeré promluvy pracovníka, přenášené přes hlasitý odposlech telefonu do sluchátek přepisovatele, budou ihned zobrazovat v textové podobě na monitoru. Oba účastníci rozhovoru tak budou mít jistotu, že neslyšící klient dostal všechny potřebné informace a správně jim porozuměl.

"S přepisem jsem byl velice spokojen. Sice dokážu docela dobře odezírat, ale nikdy bych neměl jistotu, že jsem pochopil všechno správně. Navíc pracovnice mluvila dost rychle, ale když občas mrkla na monitoru na přepis své řeči, tak byla nucena se přizpůsobit tempu přepisu a já jsem mohl všechny informace v pohodě vstřebat a hned na ně reagovat," pochvaluje si prezident České unie neslyšících Ing. Martin Novák, který si při školení vyzkoušel roli potenciálního neslyšícího klienta.

Simultánní přepis bude Česká unie neslyšících zajišťovat po dobu pilotního provozu v červenci po všechny pracovní dny vždy od 9 do 12 a od 13 do 18 hodin. Neslyšící zájemci jej budou moci využít na Era Finančních centrech v Praze 1, Revoluční  11, Praze 4, Roztylská 1, Praze 5, Štefánikova 18/25, Praze 8, Střelničná 1660 a Praze 9, Krátkého 211/2.

Era a Poštovní spořitelna jsou obchodní značky Československé obchodní banky, a. s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: „Sokolí farma“ hlásí letos 5x trojčata a 1x čtyřčata

19:27 ČEZ: „Sokolí farma“ hlásí letos 5x trojčata a 1x čtyřčata

Rovná desetina ze stovky ornitology registrovaných sokolích párů v Čechách a na Moravě zahnízdila i …