V Moravskoslezském kraji stoupl počet vykázaných osob

30.07.2016 17:18

V Moravskoslezském kraji stoupl počet vykázaných osob z obydlí, vyplývá to z meziročního srovnání prvních šesti měsíců předchozích let. Letos moravskoslezští policisté vykázali z obydlí v uvedeném období 71 osob, v roce 2015 celkem 50 osob a v pololetí roku 2014 celkem 65 osob.

V Moravskoslezském kraji stoupl počet vykázaných osob
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Nejčastěji se vykazovalo v Ostravě, kde policisté evidují 22 případů. Druhou „příčku“ obsadilo Bruntálsko a Frýdeckomístecko s dvanácti případy. Nejméně osob, celkem šest, bylo vykázáno na Opavsku. Na Karvinsku policisté za letošní první pololetí evidují osm skutků. „Mezi letos vykázanými 71 osobami byla jedna žena. Při incidentech domácího násilí bylo letos přítomno 32 dětí, vloni 27 a předloni 47 nezletilých,“ uvedla policejní komisařka Gabriela Holčáková.

Nejvíc se vykazovalo v lednu, kdy bylo 17 případů, druhá pozice náleží květnu s 16 vykázanými. Nejméně osob policisté vykázali v březnu a únoru, v každém z těchto uvedených měsíců se vykazovalo osmkrát.

Ostrava má již tradičně největší podíl při vykázání násilných osob z obydlí v Moravskoslezském kraji, letos museli policisté zasahovat už u 22 násilných osob. V deseti případech šlo o manžela, osmkrát o druha či přítele, třikrát byl vykázán syn a jednou vnuk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Silničáři při údržbě za první víkend zimní sezony najeli téměř 22 tisíc kilometrů

21:20 Královéhradecký kraj: Silničáři při údržbě za první víkend zimní sezony najeli téměř 22 tisíc kilometrů

Citelné ochlazení a přísun sněhu komplikovalo dopravu na území Královéhradeckého kraje. Během uplynu…