V boji proti sinicím na Brněnské přehradě bude Jihomoravský kraj pomáhat dalších pět let

08.02.2023 19:38 | Tisková zpráva

Jihomoravští radní schválili finanční prostředky na pětileté období realizace opatření na Brněnské údolní nádrži, které má předcházet zamoření přehrady sinicemi. Realizace plánu vychází z uzavřené dohody o spolupráci mezi Povodím Moravy, Brnem a Jihomoravským krajem.

V boji proti sinicím na Brněnské přehradě bude Jihomoravský kraj pomáhat dalších pět let
Foto: kr-jihomoravsky.cz
Popisek: Jihomoravský kraj - logo

Projekt Čisté povodí Svratky je zaměřen na vyřešení dlouhotrvající špatné kvality vody v přehradních nádržích Brno a Vír vlivem přemnožených sinic – cyanobakterií. V roce 2023 bude provedena výměna pěti aeračních věží za věže destratifikační (míchací) za 12 milionů korun a každý rok bude Jihomoravský kraj přispívat na provoz věží a dávkování srážedla fosforu osmi miliony korun. Jihomoravský kraj tedy v letech 2023-2027 přispěje částkou 52 milionů korun. Na celkových finančních nákladech projektu se bude podílet i město Brno, a to stejnou měrou.

„Nezávislými testy bylo prokázáno, že prostřednictvím realizovaných opatření na Brněnské údolní nádrži došlo k udržení dobré kvality vody po všechny koupací sezóny v období realizace projektu a ke zlepšení kvality vodního prostředí v celém přehradním profilu, včetně koupacích míst. Proto budeme i nadále spolupracovat s městem Brnem na tomto projektu, “ dodává náměstek pro životní prostředí Lukáš Dubec.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: Dotace z programu Spravedlivá transformace míří k lidem, ve výzvách je přes dvacet miliard

10:06 Státní fond životního prostředí: Dotace z programu Spravedlivá transformace míří k lidem, ve výzvách je přes dvacet miliard

Operační program Spravedlivá transformace (OPST) už vyhlásil 13 výzev v celkové výši 23,2 miliard ko…