V červenci odstartují opravy silnic. Jihomoravský kraj na ně vyhradí přes 60 milionů korun

06.05.2016 14:11

Opravy 7,6 kilometru dlouhého úseku silnice mezi Velkými Němčicemi a Moutnicemi, křižovatky a mostu v Božicích a silnice z Miroslavi po křížení s I/53 schválila na svém včerejším zasedání Rada Jihomoravského kraje.

V červenci odstartují opravy silnic. Jihomoravský kraj na ně vyhradí přes 60 milionů korun
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

„Potvrzujeme, že kvalita a bezpečnost silnic na jižní Moravě je pro nás prioritou. Cena plánovaných rekonstrukcí přesáhne 60 milionů korun. Kraj na ně využije peníze z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák.

Téměř osmikilometrový úsek silnice III. třídy mezi Velkými Němčicemi v okrese Břeclav a Moutnicemi na Brně-venkov je v havarijním stavu. „Rekonstrukci jsme navrhli na základě diagnostického průzkumu a její rozsah upravili tak, aby vyhovoval dopravní zátěží do 3,5 tuny s vyloučením nákladní dopravy. Budeme sanovat podkladní vrstvy vozovky včetně odvodnění. Začátek prací očekáváme letos v červenci. Hotovo by mohli mít silničáři v listopadu,“ uvedl Hanák s tím, že předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 27,3 milionu korun (bez DPH).

V červenci by měli dělníci vyrazit i k opravám v Božicích na Znojemsku. „Investiční akce řeší rekonstrukci křížení silnic II. a III. třídy v centru obce, kde vznikne kruhová křižovatka, a opravu mostu. Spolupracujeme s Božicemi, protože součástí stavby bude i obnova dešťové kanalizace, autobusový záliv, pěší komunikace, sjezdy včetně napojení na místní silnice a úprava objízdné trasy a mostu převádějícícho silnici II/397 přes Příční potok,“ popsal Hanák a dodal, že rekonstrukce přijde na 23,7 milionů korun (bez DPH), přičemž z krajské kasy na ni poputuje 19 milionů a obec se přidá částkou 4,7 milionu. Dokončení stavebních prací se očekává v říjnu 2016.

Opravy krajské komunikace za víc než 14 milionů korun (bez DPH) se dočká na Znojemsku i město Miroslav. „Půjde o rekonstrukci silnice II/400 od výjezdu z města po křižovatku se silnicí I/53. Odstraníme stávající kryt a položíme novou asfaltovou vrstvu. Součástí stavby bude i oprava části objízdné trasy po silnici III. třídy. I tady bychom mohli začít s opravami v prvním prázdninovém měsíci. Dokončení prací předpokládáme v září,“ uzavřel Hanák.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚSTR: Podzemní symfonii Plastic People představí autoři v Knihovně Václava Havla

11:06 ÚSTR: Podzemní symfonii Plastic People představí autoři v Knihovně Václava Havla

Nová kniha Podzemní symfonie Plastic People zachycuje osud rockové skupiny The Plastic People of the…