V rámci Pražské muzejní noci vystoupí v Anežském klášteře norská taneční ikona Monica E. Herstad

08.06.2015 8:40

Vrcholem letošního programu Pražské muzejní noci v klášteře sv. Anežky České bude vystoupení norské choreografky a tanečnice Moniky Emilie Herstad a jejího souboru herStay.

V rámci Pražské muzejní noci vystoupí v Anežském klášteře norská taneční ikona Monica E. Herstad
Foto: ngprague.cz
Popisek: Národní galerie

Do Prahy přijíždí s autorským představením „Sketches for Spring“, které bylo vytvořeno přímo pro prostory gotického kláštera v rámci projektu „Revitalizace kláštera sv. Anežky České. Historický skvost uprostřed metropole“ realizovaný ve spolupráci s českými a norskými partnery.

Výrazový tanec, audiovizuální prvky a zpěv jsou klíčovými elementy tvorby norského tanečního souboru, který pod vedením Moniky E. Herstadt, držitelky významných mezinárodních ocenění, vystupuje v řadě zemí světa. Autorské performance, jejichž těžištěm je práce s konkrétním prostorem, jeho osvětlením a atmosférou, oživí během sobotní noci kostela sv. Františka, a to v 20.00, 21.30 a 24.00 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM odvedl do státní pokladny přes tři čtvrtě milionu korun

22:11 ÚZSVM odvedl do státní pokladny přes tři čtvrtě milionu korun

ÚZSVM v Prachaticích získal z odúmrti finanční prostředky ve výši 764 000 korun a rodinný dům v cent…