V zoo Liberec se po roce opět koná sochařské sympozium EtnoArt

14.08.2018 12:48

V pondělí 13. 8. byl v Zoo Liberec zahájen již čtrnáctý ročník tradiční umělecké akce s názvem EtnoArt, kterou zoo pravidelně pořádá s uměleckým sdružením Artefaktum - CZ. Z prostor zahrady Lidových sadů se opět po roce ozývají zvuky brusek, vrtaček a kladívek a pod rukama známých umělců vznikají nové sochy z kamene. Ty budou po skončení akce zkrášlovat areál zoologické zahrady.

V zoo Liberec se po roce opět koná sochařské sympozium EtnoArt
Foto: zooliberec.cz
Popisek: ZOO Liberec - logo
reklama

Zatímco v prvních deseti ročnících tohoto výtvarného atelieru pod širým nebem bylo základním materiálem pro výtvarníky a sochaře výhradně dřevo, už počtvrté se organizátoři rozhodli použít pískovec. „Ten je na rozdíl od dřeva odolnější a sochy umístěné v odpočinkových zónách zoologické zahrady tak budou dělat návštěvníkům radost mnohem déle. U těch pískovcových by to mohlo být i více než půl století,“ vysvětluje Zdeněk Santer ze sdružení Artefaktum.

Letošní skupinu sochařů tvoří známá čtveřice: Jan Švadlenka, Jiří Genzer, Ondřej Procházka, Marián Maršálek. Nováčkem letošní party je nymburský umělec Michal Jára, který je autorem i populární sochy Bohumila Hrabala na náměstí v Nymburku.

Za celou čtrnáctiletou historii této akce se veřejnosti představilo celkem 16 umělců z celé České republiky. Ti pro Zoo Liberec vytvořili více než šest desítek různých dřevěných a kamenných plastik.

Hotová díla vysochaná během letošního ročníku představí umělci na vernisáži, která proběhne v pátek 17. 8. od 17.00 na zahradě Lidových sadů.

Zahrada Lidových sadů je však veřejnosti otevřena po celou dobu konání sympozia. Návštěvníci mají možnost popívat si se samotnými autory a průběžně sledovat, jak se pískovcové balvany postupně mění v nejrůznější artefakty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Splnili si sportovní sen, mají nové Oranžové workoutové hřiště

9:45 Nadace ČEZ: Splnili si sportovní sen, mají nové Oranžové workoutové hřiště

Ve velmi komorním duchu s dodržením všech hygienických opatření proběhlo v sobotu 24. října ve střed…