VLS: Dobrovolníci o víkendu uklidili Brdy

24.05.2021 22:54

Mimořádný ohlas měla sobotní akce na pomoc brdské přírodě, kterou zorganizovali lidé sdružení kolem facebookové skupiny CHKO Brdy s podporou Vojenských lesů a statků i města Příbram. Dobrovolníci na čtyřiadvaceti úklidových trasách nasbírali 134 pytlů odpadu.

VLS: Dobrovolníci o víkendu uklidili Brdy
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Celkem sběrači prošli 240 kilometrů brdské vrchoviny a posbírali velmi různorodý odpad. Pytle i větší předměty dobrovolníci zanechali na okrajích lesních cest, odkud odpadky svezou Vojenské lesy a statky, část odpadu shromážděného na parkovišti v Orlově již odklidili technické služby města Příbram, zapojí se se svými vozidly také obce Jince a Strašice.

Pytle a další úklidové pomůcky zajistily Vojenské lesy a statky a vydávány byly ráno na startech určených tras. Dobrovolnickou akci zorganizovala po sociálních sítích facebooková skupina CHKO Brdy, která sdružuje příznivce unikátní přírodní lokality na hranicích Středočeského a Plzeňského kraje.

Správce skupiny Pavel Čámský si spolupráci s VLS na konci akce pochvaloval. „Dovolte, abych Vám poděkoval za sebe, za členy facebookové skupiny CHKO Brdy i za všechny, kteří se podíleli na akci Ukliďme Brdy - za souhlas s akcí i za podporu, které se jí ze strany VLS, i od Vás osobně dostalo,“ napsal Pavel Čámský řediteli brdské lesnické divize Davidu Novotnému.

„Já bych chtěl všem organizátorům i účastníkům složit také hold, odvedli velký kus práce po zimní sezóně, ve které Brdy zažily kvůli pandemickým opatřením nával návštěvníků, jako dosud nikdy v historii,“ reagoval ředitel Novotný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

22:25 Česká správa sociálního zabezpečení: Zpráva o činnosti za rok 2020

Na webu ČSSZ byla zveřejněna Zpráva o činnosti České správy sociálního zabezpečení za rok 2020.