VLS otevřou novou stezku s geolokační aplikací

12.11.2021 22:10 | Tisková zpráva

VLS v úterý 16. listopadu otevřou novou okružní naučnou stezku v CHKO Brdy z Orlova na Třemošnou. Návštěvníci na ní však nenajdou žádné informační tabule ani značky a další tradiční turistický mobiliář.

VLS otevřou novou stezku s geolokační aplikací
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Především děti lesem provede virtuální lesník Jirka, který jim ukáže na trase zábavnou a hravou formou druhy stromů, přírodní zvláštnosti i konkrétní příklady lesnického hospodaření. To vše díky speciální lokační aplikaci, kterou si návštěvníci mohou zdarma stáhnout do mobilu.

Stezka, která vznikla ve spolupráci s brdskou správou chráněné krajinné oblasti Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, je vlastně obdobou tzv. lesní pedagogiky, specializovaných programů o přírodě, lese a lesnictví, jež nejen VLS organizují pro školní kolektivy, ale také zájmové kroužky, či dětské tábory. Vyškolený lesník při nich provází návštěvníky přírodou a hravou zábavnou formou je učí, jak to v lese funguje. Ale také to, jak by se v lese měli návštěvníci chovat a proč. V případě nové stezky na 779 metrů vysokou horu Třemošná nad Příbramí je však lesní pedagog Jirka virtuální postavou, kterou si návštěvníci Brd stáhnou v aplikaci do mobilního telefonu.

„Hra se jmenuje V lese s lesníkem o lesu a velmi věrně simuluje programy, které organizujeme i zde na Brdech pro kolektivy děti, ale třeba i pro seniory. Návštěvníci ve hře budou přímo v terénu určovat druhy stromů, poznávat přírodní zajímavosti, uvidí na trase třeba vrcholové zlomy ve stromech, ale získají například také znalosti o tom, co jsou v lesích oplocenky, k čemu slouží a jak fungují. Je to vlastně taková procházka s lesníkem po jeho lese, kdy jim popisuje přírodu, les i práci lesníků, a vymyslel si k tomu řadu zábavných úkolů,“ popsal ředitel brdské lesnické divize VLS David Novotný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NZM: Setkání myslivců a přátel přírody

13:28 NZM: Setkání myslivců a přátel přírody

Slavnostní otevření nové expozice Sokolnictví, koncerty lovecké hudby, mezinárodní mistrovství ve vá…