VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., připravila soutěž „Na tábor s vodou bez starostí“

11.05.2015 15:36

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., vyhlásila v těchto dnech soutěž pro organizátory letních táborů v přírodě s názvem „Na tábor s vodou bez starostí.“ Deset výherců soutěže se může těšit na rozbor vody zdarma.

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., připravila soutěž „Na tábor s vodou bez starostí“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spotřeba vody - ilustrační foto

Cílem zcela nové akce je pomoci organizátorům dětských táborů z řad neziskových organizací při zajištění rozborů pitné vody, které jsou po nich vyžadovány pracovníky orgánu ochrany veřejného zdraví. Naše společnost má na tyto odběry specializované akreditované laboratoře. Ušetřené peníze za rozbor vody pak může vedení táborů využít na zajištění jiných aktivit pro děti.

Zásobování vodou na dětských táborech je upraveno zákonem č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a další platnou legislativou. Tento zákon mimo jiné požaduje, aby pořádající osoba – v případě, že dodávka pitné vody není zabezpečena z veřejného zásobování, předložila jako součást ohlášení protokol o kráceném rozboru jakosti pitné vody. Tento protokol nesmí být starší než 3 měsíce. „Krácený rozbor s chemickými a mikrobiologickými ukazateli, který běžně stojí kolem 2 tisíc korun, výhercům soutěže zajistíme zdarma,“ uvedla manažerka laboratoří VAS RNDr. Zdenka Boháčková.

Soutěž má zároveň přimět organizátory táborů, aby si zajistili pořádek kolem vodního zdroje, z něhož budou vodu používat. „Zájemci zašlou na adresu naší společnosti do konce května list formátu A4 s fotografiemi a popisem místa, kde se tábor nachází a odkud bere vodu. Zároveň provedou v místě konání tábora, nejlépe v okolí vodního zdroje, úklid. Na fotografiích by mělo být zdokumentováno místo před úklidem, v jeho průběhu i po něm. Ze zaslaných dokumentů pak vybereme deset výherců,” přiblížila pravidla soutěže vedoucí marketingu a komunikace VAS Mgr. Iva Šebková. Součástí materiálu by také měla být uvedena lokalita, kde se tábor bude nacházet a kontakt na organizátora tábora.

Soutěže se mohou účastnit pouze organizace, které pořádají tábory na území okresů Blansko, Brno-venkov, Znojmo, Žďár nad Sázavou, Jihlava a Třebíč, tedy v lokalitách, kde VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., provozuje vodovody a kanalizace. Výherci budou kontaktováni nejpozději do 10.6.2015, výsledky soutěže budou zveřejněny na www.vodarenska.cz.

VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, a.s., je v České republice největší ryze česká firma provozující vodohospodářskou infrastrukturu. Jejími vlastníky jsou prostřednictvím společnosti Svaz VKMO s.r.o. města a obce. Veškerý zisk tak zůstává v tuzemsku a je využit na obnovu vodohospodářské infrastruktury.

VAS dodává pitnou vodu pro více jak 540 tisíc obyvatel v téměř 700 obcích okresů Brno-venkov, Blansko a Znojmo na jihu Moravy, na Vysočině zásobuje obyvatele pitnou vodou v okresech Třebíč, Jihlava a Žďár nad Sázavou. Celkem VAS provozuje 7% celé sítě České republiky. Její odborníci zajišťují provoz více jak 70 úpraven vod a 120 čistíren odpadních vod. Ve společnosti pracuje tisíc zaměstnanců. Obrat VODÁRENSKÉ AKCIOVÉ SPOLEČNOSTI, a.s., se pohybuje pod hranicí 2 mld. Kč, zisk tvoří 2,5 až 3% obratu.

Více na www.vodarenska.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS povolil fúze v oblastech maloobchodního prodeje automobilů a motocyklů a v oblasti IT

22:11 ÚOHS povolil fúze v oblastech maloobchodního prodeje automobilů a motocyklů a v oblasti IT

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vyhověl návrhu společnosti Global Repair Centres, s. r. o., a …