VŠFS: Vítězem mezinárodního finále GMC se stalo Rusko

22.09.2014 15:00

Mezinárodní finále soutěže manažerské soutěže ve virtuálním řízení firem Global Management Challenge vyhrál ruský tým. Tým Slovenska se umístil na skvělém třetím místě! Účast českého a slovenského týmu v mezinárodním finále soutěže zajišťovala Vysoká škola finanční a správní, která před třemi lety převzala organizaci soutěže v obou zemích.

VŠFS: Vítězem mezinárodního finále GMC se stalo Rusko
Foto: VŠFS
Popisek: Vysoká škola finanční a správní

Mezinárodní finále soutěže se konalo 18. září 2014 v Soči v Rusko. Do semifinále postoupilo celkem osm nejlepších týmů (z každé finálové skupiny dva). Osmičlenné finále mělo jasného vítěze – tým Ruska, který tak navázal na své vítězství před dvěma lety a na čtvrté místo před rokem. Tým Ruska byl skutečně suverénně nejlepší, pořadí za ním už ovšem bylo těsné.

Na druhém místě skončil tým Číny, který si tak polepšil o jedno místo ve srovnání s minulým rokem. Nás může těšit, že na třetím místě skončil v těžké konkurenci tým Slovenska. Ten se v závěrečných bojích na tým Číny dotahoval a v konečném pořadí byl rozdíl mezi oběma týmy minimální.

Slovenský tým využil své bohaté zkušenosti ze své loňské účasti v mezinárodním finále, kdy skončil na šestém místě. Slovenský tým soutěžil ve složení: Juraj Privrel, Matej Privrel, Darina Privrelová, Marek Štefunkov, Anna Galbavá. Spolu s týmem byl v Soči zástupce patrona týmu a také zástupce generálního partnera celé soutěže J&T Banky v České republice a na Slovensku Stanislav Pánis.

Na dalších místech se umístily týmy v pořadí: 4. Indie, 5. Pobřeží slonoviny, 6. Ghana, 7. Rumunsko, 8. Brazílie. Výsledky v rámci slavnostního ceremoniálu vyhlásil ředitel soutěže zástupce firmy SPG Pedro Alves Costa. Český tým do finále nepostoupil.

Na závěr ceremoniálu vystoupil zástupce Vysoké školy finanční a správní prorektor Petr Budinský, který po krátké prezentaci pozval všechny zúčastněné na příští mezinárodní finále, které pořádá univerzita příští rok. Finále se uskuteční ve dnech 21. – 23. dubna v Praze.           

Soutěž Global Management Challenge ověřuje teoretické i praktické manažerské dovednosti studentů a současně je učí nést důsledky svých rozhodnutí. Jen na nich totiž záleží, zda virtuální firma, kterou řídí, uspěje na vybraných trzích. Jednou z hlavních předností soutěže je spolupráce studentů s prestižními firmami. Ty se do projektu zapojují nejen jako partneři, ale i jako patroni podporující své týmy. Firmy poskytují soutěžícím odbornou pomoc a zasvěcují je do principů řízení společnosti, samotná rozhodnutí jsou ale plně na studentech.

Magdalena Straková
tisková mluvčí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

22:28 TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

Od dubna letošního roku zamíří ke svým zákazníkům další generace úspěšných těžkých nákladních vozide…