Vánoční grant Nadace SYNOT obdaroval neziskový sektor Slovácka

15. 12. 2014 15:38

V uherskohradišťském klubu kultury se v pátek nadělovalo. Nadace SYNOT totiž rozdělila prostředky z vánočního grantu. A byla štědrá. Neziskový sektor Slovácka si přišel na více než 2 miliony korun.

Vánoční grant Nadace SYNOT obdaroval neziskový sektor Slovácka
Foto: red
Popisek: Nadace Synot
reklama

Pro příspěvek na činnost, případně projekty z oblasti školství, kultury, sportu, zdravotní a sociální, dorazilo téměř 300 úspěšných žadatelů.

„Již na podzim jsme avizovali, že vzhledem k velkému počtu žadatelů o finanční pomoc v letošním roce zrealizujeme ještě speciální, vánoční grant Nadace SYNOT. Slib jsme dodrželi a stejně, jako v případě podzimního grantu, ani tentokrát dvoumilionová částka nestačila. Žadatelů bylo mnoho, a proto jsme grant navýšili o dalších více než 100 000 korun,“ uvedl zakladatel Nadace SYNOT, Ivo Valenta a doplnil: „Jsem opravdu rád, že jsme před Vánocemi mohli udělat radost tolika lidem“.

Finanční prostředky byly přednostně rozděleny mezi žadatele, kteří z kapacitních důvodů neuspěli v podzimním grantovém kole. Pomoci se opět dostalo zdravotnickým zařízením, sociálním ústavům, školám, kulturním institucím, zájmovým organizacím, sportovním klubům a jednotám a v neposlední řadě jednotlivcům, pečujícím o handicapované členy rodiny, případně vážně nemocné děti.

Netradiční dárek byl však připraven také pro zakladatele Nadace SYNOT a senátora Ivo Valentu. „Dostal jsem krojovou košili, kterou mám prý nosit do Senátu. To proto, abych byl v televizních záběrech lépe rozpoznatelný a každý hned věděl, že jsem slovácký senátor,“ upřesnil s úsměvem Valenta.
Akci zpříjemnila také cimbálová muzika Cifra, folklorní soubor Hradišťánek s pásmem koled, tanečnice z  centra Akropolis, pěvecký sbor uherskohradišťských gymnazistů Viva la musica, a v neposlední řadě psí tanečnice se svou cvičitelkou z Agility klubu Zlechov. Během slavnostního večera zapálili kancléř Arcibiskupství olomouckého Antonín Basler a uherskohradišťský páter Jan Turko adventní svíce.

Nadace SYNOT, která zahájila svou činnost v roce 2000, vyhlašuje tematicky zaměřené granty již od roku 2006 a soustřeďuje se především na podporu kultury, sportu, školství a zájmové činnosti, zdravotnictví a sociální oblasti. Kromě toho dlouhodobě finančně pomáhá dalším významným akcím, jako jsou např. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek nebo Park Rochus. Přestože změnou legislativy musela nadace výrazně snížit svůj rozpočet, i dnes podporuje především Slovácko částkou ve výši přibližně 20 milionů Kč ročně. Za dobu své existence podpořila již tisíce projektů stovkami milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Příroda je na dosah všude: pomozte nám mapovat veverky

9:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Příroda je na dosah všude: pomozte nám mapovat veverky

Za přírodou není nutné jezdit do turisticky atraktivních míst, najít ji totiž můžeme doslova za humn…