Vědecká rada Krajské zdravotní ocenila lékaře a sestry za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu

26. 5. 2016 15:14

Vědecká rada Krajské zdravotní ocenila lékaře a sestry na „Výroční vědecké konferenci Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem“ za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu za rok 2015.

Vědecká rada Krajské zdravotní ocenila lékaře a sestry za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu
Foto: Krajská zdravotní
Popisek: Nemocnice Ústí nad Labem, Krajská zdravotní.
reklama

Krajská zdravotní, a. s. – Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., v prostorách konferenčního sálu Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem uspořádala ve středu 25. května již šestý ročník výroční vědecké konference, spojený s předáním ocenění za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu za rok 2015 nejúspěšnějším jednotlivcům a kolektivům z ústecké Masarykovy nemocnice. Záštitu nad letošní vědeckou konferencí převzal 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislav Rybák.

Ceny předali oceněným lékařům a sestrám Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., předseda Vědecké rady Krajské zdravotní, a. s., ředitel zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice MUDr. Josef Liehne a Mgr. Markéta Svobodová, hlavní sestra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

V úvodu všechny účastníky „Výroční vědecké konference Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem“ přivítal předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák. „Oceňuji úroveň a rozsah vědecké a  publikační činnosti v ústecké v Masarykově nemocnici. Velmi si cením toho, že zkušení lékaři již dlouhodobě vytvářejí prostor a napomáhají mladým kolegyním, kolegům k jejich zapojení do oblasti vědy a výzkumu ve zdravotnictví. Současně je velmi pozitivní i zapojení zdravotních sester a dalších odborníků do této činnosti,“ řekl Ing. Jiří Novák.

Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., uvedl, že vedle Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem obnovila předloni Krajská zdravotní vědeckou činnost také v ostatních nemocnicích, tedy v Děčíně, Teplicích, Mostě a Chomutově. „Věřím, že výsledky vědecké práce pomohou tvůrcům v jejich další praktické odborné činnosti a mediální dopad publikací lékařů pomůže přilákat do celé Krajské zdravotní více kapacit a jejich nových kolegů. Na vlastní oči tak uvidí, že vzdělávání na takovéto vysoké úrovni může probíhat i mimo pražské fakultní nemocnice,“ dodal Ing. Petr Fiala.

Výroční konferencí provázel ředitel zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice MUDr. Josef Liehne. „Dnešní konference opět ukázala obrovský potenciál výzkumné a vědecké činnosti ústecké Masarykovy nemocnice. Děkuji všem, kteří se podíleli na šíření jejího dobrého jména a tím celé Krajské zdravotní,“ řekl MUDr. Josef Liehne.

V kategorii „Vědecké a odborné aktivity oddělení“ se na prvním místě umístila Neurologická klinika. Ocenění z rukou předsedy představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiřího Nováka převzal přednosta kliniky prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., který je zároveň předsedou Vědecké rady Krajské zdravotní, a. s. Druhou příčku obsadila klinika anestesiologie, perioperační a intenzivní medicíny. Třetí skončila dětská klinika.

V kategorii „Republiková prvenství“ diplomy získali: MUDr. Ivana Liehneová, Ph.D., přednostka oční kliniky, MUDr. Aleš Hejčl, Ph.D. z neurochirurgické kliniky, MUDr. Ivan Humhej, také z neurochirurgické kliniky, přednosta Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny, prof. MUDr. Vladimír Černý, Ph.D., FCCM a prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., přednosta klinika anestesiologie, perioperační a intenzivní medicíny neurochirurgické kliniky a MUDr. Jiří Stehlík, primář gastroenterologického oddělení. Cenu oceněným lékařům předal 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislav Rybák a prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., předseda Vědecké rady Krajské zdravotní, a. s., který se podílel na předávání cen ve všech následujících kategoriích.

Další oceněnou kategorií tak byla „Příkladná reprezentace Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem“. Cenu z rukou Ing. Petra Fialy, generálního ředitele Krajské zdravotní, a. s., získali: prof. MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC, FSCAI, přednosta kardiologické kliniky, prim. MUDr. Martin Sauer, primář chirurgického oddělení, MUDr. Jan Schraml, Ph.D., přednosta kliniky urologie a robotické chirurgie, MUDr. Karel Sláma, primář otorinolaryngologického oddělení, MUDr. Jana Táborská, primářka protetického oddělení a prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., přednosta neurochirurgické kliniky.

Ve čtvrté vyhlášené kategorii „Publikace, články, mezinárodní přednášková činnost“ si ocenění odnesli: přednosta Kliniky úrazové chirurgie MUDr. Karel Edelmann, Ph.D., MUDr. Petr Obruba z kliniky úrazové chirurgie, MUDr. Lubomír Kopp, Ph.D. a MUDr. Petra Meluzinová, také z kliniky úrazové chirurgie, Mgr. Vlasta Čejnová z oddělení lékařské genetiky, Mgr. Olga Mučicová, vedoucí odboru nemocničních lékáren a zdravotnického zásobování, PharmDr. Lucie Hromádková, Ph.D. z oddělení lékáren v Ústí nad Labem, MUDr. Michal Orlický z neurochirurgické kliniky, MUDr. Michal Tichý, Ph.D., MPH z gastroenterologického oddělení a MUDr. Martin Čegan, primář patologického oddělení. Předávajícím ocenění byl ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Josef Liehne.

Poslední kategorie, ve které byly uděleny ceny při příležitosti „Vědecké konference Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem“, nesla název „Sesterské prezentace“. Ocenění tak získaly Pavlína Hrušková, Mgr. Bc. Michaela Rothová a Pavlína Cibulková, všechny tři z oddělení dětské chirurgie, Lucie Lippertová a Petra Navrátilová z neurochirurgické kliniky, Lucie Lippertová a Bc. Monika Tesařová také z neurochirurgické kliniky, Bc. Svatava Nováková z chirurgického oddělení a Natálie Šubecová a Iva Rejtharová, obě z oddělení centrálních operačních sálů. Ceny předávala Mgr. Markéta Svobodová, hlavní sestra ústecké Masarykovy nemocnice.

Závěrem výroční vědecké konference ústecké Masarykovy nemocnice zhlédli účastníci ukázky z muzikálu Mama Mia v podání Jitky Asterové, Bořka Slezáčka, Michala Foreta a Olgy Lounové.

Vybrané fotografie z akce najdete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSSZ: Naprostá většina žádostí o urgenci výplaty dávky se ukazuje jako věcně neopodstatněná

19:27 ČSSZ: Naprostá většina žádostí o urgenci výplaty dávky se ukazuje jako věcně neopodstatněná

V pondělí 18. 5. 2020 spustila Česká správa sociálního zabezpečení na svém webu kontaktní formulář,…