Vedení Senátu: Jsme připraveni svolat schůzi, jakmile nám Sněmovna zašle návrhy zákonů

24.03.2020 15:39 | Zprávy

Vzhledem k vyhlášení stavu legislativní nouze jsou senátoři a senátorky napříč politickým spektrem připraveni svolat schůzi horní komory parlamentu v nejkratším možném termínu. Potvrdil to předseda Senátu Miloš Vystrčil na základě komunikace s širším vedením Senátu a předsedy senátorských klubů.

Vedení Senátu: Jsme připraveni svolat schůzi, jakmile nám Sněmovna zašle návrhy zákonů
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

„Ačkoli zatím není jisté, kdy k nám návrhy zákonů projednávané Poslaneckou sněmovnou ve stavu legislativní nouze dorazí, podnikáme už teď všechny kroky pro to, aby Senát mohl zasednout co nejdříve. Dnes odpoledne máme s místopředsedy Senátu a předsedy senátorských klubů koordinační poradu. Dále předpokládáme, že se ve večerních hodinách sejde organizační výbor, aby jednotlivým výborům přikázal návrhy zákonů k projednání. Ty by se pak mohly konat již ve středu dopoledne, odpoledne by pak navázalo plénum Senátu. Jsme připraveni zasedat dle potřeby ve dne i v noci,“ říká předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna dodala tramvajové výhybky do německého Berlína a Hannoveru

7:14 Pražská strojírna dodala tramvajové výhybky do německého Berlína a Hannoveru

Pražská strojírna dokončila dvě významné zakázky pro dva německé dopravní podniky.