Vedoucí Úřadu vlády zahájí výstavu Pod sokolskými prapory

22.06.2018 17:13

Vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin zahájí v úterý 26. června 2018 před Lichtenštejnským palácem na pražské Kampě výstavu Pod sokolskými prapory. Pořádá ji Vojenský historický ústav Praha a Úřad vlády ČR u příležitosti oslav stého výročí od vzniku Československa.

Vedoucí Úřadu vlády zahájí výstavu Pod sokolskými prapory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády
reklama

Série výstavních panelů autora Michala Buriana z Vojenského historického ústavu Praha seznámí od 26. června do 24. července 2018 návštěvníky Kampy s významem českého tělovýchovného spolku - Sokola - pro vznik Československé republiky. Zájemci se dozvědí, jakým způsobem se sokolové a sokolky podíleli na průběhu památných dnů roku 1918 a stali se tak spolutvůrci historických etap naší historie. Výstavu tvoří fotografie historických událostí s vysvětlujícími texty, které přiblíží historii sokolského hnutí od jeho založení v roce 1862 přes vznik československých legií až po slavné slety z let 1938 a 1948.

„Venkovní výstava se časově protne s termínem konání XVI. Všesokolského sletu 2018, neboť hlavních šest sletových dnů proběhne v Praze na začátku července. Sokol je historicky nejvýznamnější český tělovýchovný spolek, který si kladl za cíl fyzický a morální růst českého národa. Výstava Pod sokolskými prapory tak přiblíží historii sokolského hnutí na výstavních panelech u Lichtenštejnského paláce na pražské Kampě,“ uvedl vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin.

Výstava Pod sokolskými prapory, pořádaná u příležitosti oslav stého výročí vzniku Československa, je závěrečným dílem trilogie výstav připravovaných Úřadem vlády ČR a Vojenským historickým ústavem Praha. Dramaturgie navazuje na již realizované výstavy Pod prapory Velké války (2014 – k 100. výročí vypuknutí první světové války) a Pod prapory vítězství (2015 – k 70. výročí ukončení druhé světové války).

Více informací o aktivitách Úřadu vlády pro rok 2018, kdy si připomínáme sto let od vzniku Československa, naleznete ZDE.

Termín
26. června 2018

Místo
Lichtenštejnský palác, U Sovových mlýnů 506/4, Praha 1

Program
17:00 – zahájení výstavy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: 588 400 korun – takový je výtěžek 15. benefičního plesu hejtmana

9:01 Liberecký kraj: 588 400 korun – takový je výtěžek 15. benefičního plesu hejtmana

Již 15. benefiční ples hejtmana Libereckého kraje, který se uskutečnil v sobotu 22. února v libereck…