Vězeňská služba: Česko-saská přeshraniční spolupráce v oblasti vězeňství

03.10.2022 9:48 | Tisková zpráva

Dne 27. září se v Praze uskutečnila závěrečná konference česko-saského projektu „Justice CZ-SN“. V projektu figurovalo celkem osm věznic na české a saské straně, jejichž zástupci v rámci konference podepsali dohody o spolupráci. Vzájemné kontakty a výměna zkušeností tak budou pokračovat i po formálním skončení projektu financovaného z prostředků Evropské unie.

Vězeňská služba: Česko-saská přeshraniční spolupráce v oblasti vězeňství
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Konferenci symbolicky zahájili náměstek ministra spravedlnosti pan Karel Dvořák a generální ředitel vězeňské služby genmjr. Simon Michailidis. Vzdáleně, cestou video-pozdravu, podpořila česko-saskou spolupráci také saská ministryně spravedlnosti paní Karla Meier. Mezi dalšími hosty byli mimo jiné zástupci Velvyslanectví SRN v Praze a Generálního konzulátu ČR v Drážďanech, představitelé Kontaktní kanceláře Svobodného státu Sasko v Praze nebo zástupce poskytovatele dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

V rámci konference prezentovali zástupci věznic své poznatky získané během studijních návštěv svých partnerských institucí na druhé straně hranice. V závěru pak ředitelky a ředitelé "vězeňských párů" (Bělušice-Waldheim, Nové Sedlo-Chemnitz, Ostrov-Dresden a Rýnovice-Bautzen) podepsali dohody o další spolupráci. Tyto dokumenty symbolicky stvrdily deklarované nadšení a ochotu pokračovat ve výměně zkušeností.

Závěrečné setkání završilo dva roky trvající projekt, jehož realizace byla možná díky prostředkům z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Svobodným státem Sasko a Českou republikou pro léta 2014-2020.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V květnu si budou moci lidé prohlédnout vodní elektrárnu Hněvkovice

13:55 ČEZ: V květnu si budou moci lidé prohlédnout vodní elektrárnu Hněvkovice

Během čtyř květnových víkendů se budou moci lidé podívat do útrob unikátního vodního díla, vybudovan…