Vězeňská služba: Nová dohoda o spolupráci se ZVJS Slovenska

09.08.2020 18:30

Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal navštívil Slovensko. Cílem krátké pracovní návštěvy bylo podepsání nové Dohody o spolupráci mezi Vězeňskou službou České republiky a slovenským Sborem vězeňské a justiční stráže a dále výměna informací a zkušeností v souvislosti s opatřeními, která vězeňské služby napříč Evropou přijaly v souvislosti s pandemií Covid-19.

Vězeňská služba: Nová dohoda o spolupráci se ZVJS Slovenska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Odznak vězeňské služby ČR
reklama

Vězeňské služby obou zemí dlouhodobě udržují velmi intenzivní kontakty. To dokládá také skutečnost, že téměř každá slovenská věznice má v České republice svého partnera. Nová dohoda o spolupráci upravuje formu a podmínky společných aktivit, mezi které patří vzájemná účast na odborných setkáních – seminářích či konferencích, výměnné stáže, bilaterální spolupráce jednotlivých věznic či možnost využití rekreačních zařízení. Platnost stávající dohody vypršela v červnu letošního roku.

Součástí programu byla také návštěva Vazební věznice Bratislava, která v nedávné době prošla velmi rozsáhlou rekonstrukcí. Kromě prohlídky rekonstruovaných prostor, vybavení a zabezpečení věznice se generální ředitel zajímal především o realizaci praktických opatření přijatých k zabránění šíření nákazy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Světový den boje proti vzteklině

17:17 Státní veterinární správa: Světový den boje proti vzteklině

Jako každoročně si organizace zodpovědné za zdraví lidí a zvířat po celém světě připomínají 28. zář…